• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» بررسی کرد؛ اما و اگرهای برگزاری پلی‌آف فوتسال بانوان

مخالفت مربیان و وضعیت خطرناک در شهرهای میزبان

با توجه به صحبت‌های روز شنبه حسن روحانی، مبنی‌بر آغاز فعالیت‌های ورزشی اما بدون تماشاگر، مسئولان سازمان لیگ هم تماسی با تیم‌های باشگاهی فوتسال بانوان داشتند تا نظر آنها را درباره برگزاری مرحله پلی‌آف جویا شوند.

مخالفت مربیان و وضعیت خطرناک در شهرهای میزبان
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، با توجه به پایان مرحله مقدماتی لیگ برتر فوتسال بانوان، تیم‌های شرکت ملی حفاری، مس رفسنجان، سایپا و هیات خراسان‌رضوی راهی مرحله پلی‌آف شدند. نخستین بازی از مرحله پلی‌آف هم برگزار شد که تیم‌های هیات خراسان‌رضوی و مس به تساوی 2-2 رضایت دادند. شاگردان نیلوفر اردلان هم با اختلاف یک گل بازی را مقابل حفاری واگذار کردند. در ادامه اما با شیوع ویروس کرونا در کشور شرایط برای برگزاری ادامه لیگ فراهم نبود. همین موضوع باعث شد تا تمامی فعالیت‌های ورزشی در ایران و جهان به‌حالت تعلیق دربیاید که لیگ فوتسال بانوان هم یکی از این رویدادها بود. با توجه به صحبت‌های روز شنبه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری کشورمان مبنی‌بر آغاز فعالیت‌های ورزشی اما بدون تماشاگر، مسئولان سازمان لیگ هم تماسی با تیم‌های باشگاهی فوتسال بانوان داشتند تا نظر آنها را درباره برگزاری مرحله پلی‌آف جویا شوند. این درحالی است که شرایط در 4 استان که تیم‌هایشان راهی پلی‌آف شده مناسب نیست و همین موضوع باعث نگرانی مربیان شده است.

    بارانی: برگزاری مسابقات به همین راحتی نیست

زیبا بارانی، سرمربی تیم شرکت ملی حفاری که مرحله مقدماتی لیگ را با صدرنشینی به‌پایان رساند در گفت‌وگو با «فرهیختگان» تاکید کرد: «خوزستان در وضعیت پرخطری قرار دارد و شاید این اجازه از سوی خانواده ورزشکاران برای حضور در تمرینات داده نشود.»

وی در این ‌باره اظهار داشت: «بعضی از بازیکنان ما از شهرهای دیگر به تیم پیوسته‌اند، بنابراین سخت است بتوانند با این شرایط استان به تمرینات برگردند. من از نظر شخصی مشکلی ندارم و دوست دارم قهرمانی ما در زمین اتفاق بیفتد چون در مرحله گروهی هم صدرنشین بودیم اما برگزاری مسابقات به همین راحتی نیست که فقط بگوییم تماشاگر نیاید.»

  اردلان: مانند مردان جام باشگاه‌ها نداریم که بخواهیم لیگ برگزار شود

نیلوفر اردلان، سرمربی سایپا هم از مخالفان شدید برگزاری مرحله پلی‌آف است. وی با تاکید بر اینکه سلامتی بازیکنان در این بحران کرونا در اولویت است، اظهار داشت: «سوال من این است شهرهای تهران، مشهد، اهواز و کرمان کدام‌یک وضعیت سفید دارند که قرار است پلی‌آف برگزار شود؟ اگر ما هم مانند مردان جام باشگاه‌های آسیا را درپیش داشتیم، می‌گفتیم باید پلی‌آف برگزار شود اما در این شرایط نمی‌توانیم از بازیکنان‌مان که برخی در شهرهای دیگر هستند بخواهیم به تهران بیایند.»

 نبود ایمنی در رختکن‌ها و خوابگاه‌ها

با توجه به اینکه برای برگزاری لیگ لازم است تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود، مربیان این دغدغه را دارند که آیا در این خصوص نظارتی هم صورت می‌گیرد یا خیر؟ بحث تغذیه بازیکنان، استفاده از رختکن، سرویس بهداشتی، خوابگاه‌ها و... همه از مهم‌ترین دغدغه‌هاست. بارانی در بخشی دیگر از مصاحبه خود با اشاره به وضعیت خوابگاه‌ها تاکید کرد: «اگر بازیکنان بخواهند برگردند باید در خوابگاه اسکان داشته باشند که همین موضوع ممکن است بیماری کرونا را تشدید کند. از طرفی سالن‌ها، رستوران‌ها و... تعطیل هستند. باید از همه تست کرونا گرفته شود، آیا با این همه هزینه می‌توان مسابقات را برگزار کرد؟»

اردلان هم در همین موضوع به وضعیت نامناسب سرویس‌های بهداشتی و رختکن‌ها اشاره کرد و گفت: «رختکن‌ها بسیار کوچک هستند. آیا با این شرایط می‌توان فاصله اجتماعی را رعایت کرد؟ می‌توانم به بازیکن بگویم از سرویس بهداشتی استفاده نکند؟ با این شرایط هدف اصلی برای برگزاری لیگ چیست؟ من اصلا موافق این موضوع نیستم.»

قرار است سازمان لیگ با ارسال نامه‌ای به‌صورت کتبی نظر تیم‌ها را برای برگزاری لیگ جویا شود، اما با توجه به شرایط موجود و اعتراض اکثر تیم‌ها این احتمال وجود دارد درصورت فراهم نبودن شرایط، تیم‌ها حاضر به شرکت در مسابقات نشوند.

 * نویسنده: بهاره محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار