• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از بهارانه کتاب 99

زمستان سرد بهار کتاب

خانه کتاب همزمان با ماه رمضان طرح جدیدی را شروع کرده به اسم «بهارانه کتاب» تا دوباره بتواند کتاب را با تخفیف به خانه‌های مردم برساند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، طرح‌های فصلی برای خریدن کتاب دیگر به یک عادت برای کتابخوان‌ها تبدیل شده است. منتظرند تا فصل جدیدی بیاید و در کنارش خانه کتاب، یک طرحی بگذارد تا از این طرح استفاده کنند و کتاب‌های مورد علاقه‌شان را بخرند. حالا خانه کتاب همزمان با ماه رمضان طرح جدیدی را شروع کرده به اسم «بهارانه کتاب» تا دوباره بتواند کتاب را با تخفیف به خانه‌های مردم برساند. طرح بهارانه کتاب ۹۹ از بیستم اردیبهشت با یارانه دومیلیارد تومانی آغاز به‌کار کرده و خریداران کتاب تا ۳۰اردیبهشت می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو این طرح تا سقف ۱۵۰هزار تومان با یارانه ۲۰درصد کتاب خریداری کنند. شعار این دوره از طرح بهارانه «بهار کتاب همزمان با بهار دل‌ها» است. برای صفحه امروز سراغ این طرح جدید رفتیم تا همراه با آماری که از این طرح وجود دارد از کتابفروشان هم درمورد این طرح بشنویم؛ کسانی که دل پردردی دارند و این روزها شاید خیلی اوضاع اقتصادی مناسبی ندارند. برای همین خانه کتاب این طرح جدید را راه اندازی کرده است تا به آنها کمک کند کمی ‌اوضاع بهتری پیدا کنند. البته کتابفروشان هم حرف‌هایی دارند که در این گزارش به آنها اشاره شده است.

افزایش اعتبار 20 درصدی

با توجه به گزارش‌های ارائه‌شده توسط موسسه خانه کتاب به‌عنوان مجری طرح بهارانه کتاب، از میزان استقبال مخاطبان و مطالبات کتابفروشان اعتبار کتابفروشی‌های عضو در طرح بهارانه کتاب ۹۹ در سراسر کشور ۲۰درصد افزایش پیدا کرده است. این اتفاق برای این مساله افتاده است که کتابفروشی‌های بیشتری در این طرح حضور داشته باشند. البته باید این را هم درنظر بگیریم که کتابفروشان شاید خیلی از این طرح رضایت نداشته باشند، اما به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و کم‌رونق شدن کسب‌وکارها، این اتفاق بهارانه می‌تواند کمک‌کننده باشد تا کمی‌اوضاع‌شان را سروسامان دهند.

روایتی از دل یک کتابفروشی در بهارانه

کتابفروشی‌شان را دیگر همه می‌شناسند.؛ حوالی انقلاب و فلسطین. یک ظهر ماه رمضان در دل بهارانه کتاب به کتابفروشی اسم رفتم تا ببینم برای این طرح جدید در ک