• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

ضرر 8.8 تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهانی

بانک توسعه آسیایی پیش‌بینی کرد که شیوع ویروس کرونا می‌تواند به از بین رفتن 8.8 تریلیون دلار معادل 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان، منجر شود.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از راشاتودی، بانک توسعه آسیایی در آخرین گزارش خود پیش‌بینی خسارت وارده به خاطر شیوع کرونا به اقتصاد جهانی را دو برابر کرد و گفت: این بیماری می‌تواند 8.8 تریلیون دلار معادل 10 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان، بکاهد.

در گزارش این بانک آمده است: شیوع کرونا 5.8 تا 8.8 تریلیون دلار معادل 6.4 تا 9.7 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را کاهش خواهد داد.

این میزان خیلی بدتر از پیش‌بینی قبلی این بانک در ماه آوریل است که گفته بود انتظار می‌رود تنها 2 تا 4.1 تریلیون دلار از تولید ناخالص جهان، کاسته شود.

بانک توسعه آسیایی می‌گوید:‌حجم خسارت وارده به اقتصاد جهانی بستگی به این دارد که تا چه زمان شاهد ادامه شیوع کرونا، باشیم.

این بانک می‌گوید در بدترین سناریو شاهد تداوم اجرای طرح اعمال محدودیت‌های اجتماعی و فعالیت‌های اقتصادی برای 6 ماه خواهیم بود.

در صورتی که اعمال این محدودیت‌ها حداکثر تا سه ماه طول بکشد، خسارت وارده به اقتصاد جهانی کمتر خواهد شد.

یاسویوکی ساوادا، کارشناس ارشد بانک توسعه آسیایی می‌گوید: تحقیقات اخیر تصویر بسیار گسترده‌تری را درباره عواقب اقتصادی بسیار جدی شیوع کرونا در جهان ارائه می‌دهد.

این مسئله همچنین نشاندهنده اهمیت اجرای سیاست‌های مداخله‌ای در کاهش خسارت‌های وارده ناشی از کرونا است.

این بانک  می‌گوید: اقدامات انجام شده با هدف کنترل شیوع کرونا می‌تواند 1.7 تا 2.5 تریلیون دلار به اقتصاد آسیا ضرر بزند که 1.6 تریلیون دلار آن مربوط به چین خواهد بود. / فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار