• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

موافقت با بازگشایی ۲۹ رشته ورزشی انفرادی

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه تصمیمات درباره بازگشایی حرم‌ها روز شنبه نهایی و اعلام خواهد شد، گفت: ۲۹ رشته ورزشی انفرادی در تمام شهرهای کشور قابل بازگشایی هستند.

موافقت با بازگشایی ۲۹ رشته ورزشی انفرادی
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ایرج حریرچی در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن تشکر از مردم بابت رعایت نکات بهداشتی در مساجد، درباره بازگشایی حرم‌ها و آستان‌های مقدس اظهار کرد: امروز صبح با نمایندگان تام الاختیار تولیت‌های آستان‌های چهارگانه و با حضور وزیر کشور و مسئولین سایر وزارتخانه‌ها جلسه‌ای داشتیم که در آن شرایط بررسی شد و در جلسه کمیته فردا و شنبه نهایی و اعلام خواهد شد. متدینین ما نشان دادند که بهتر از هرجای دنیا می‌توانند اصول بهداشتی را رعایت کنند و بر همین اساس ما می‌توانیم تصمیمات بهتر و آزادی عمل بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری کنکورها، تصریح کرد: تصمیم گرفته شد که برگزاری کنکورها، آزمون‌های کارشناسی و دکتری و آزمون‌های جامع تسریع شود و از هفته آخر تیرماه این آزمون‌ها با رعایت اصول بهداشتی آغاز خواهد شد. 

حریرچی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم‌گیری برای برگزاری لیگ‌ها، خاطرنشان کرد: در مورد 29 ورزش انفرادی مانند رشته‌های تیراندازی، دو میدانی، وزنه‌برداری، تنیس روزی میز و ... تصمیم‌گیری کردیم و با توافقی که با وزارت ورزش داشتیم این 29 رشته در تمام شهرهای کشور قابل بازگشایی هستند، در مورد مسابقات ورزش فوتبال فقط لیگ برتر و لیگ دسته یک باقی مانده‌اند و لیگ بقیه رشته‌های ورزشی تعیین تکلیف شده‌اند، با تصمیم‌گیری اولیه‌ای که انجام شده و در روز شنبه نهایی خواهد شد، امیدواریم در صورت تصویب نهایی، از چند روز آینده به مدت سه هفته تمرینات شروع شود؛ 9 هفته از لیگ باقی مانده که با 5 روز فاصله در 45 روز، لیگ برتر برگزار خواهد شد و ورزشکاران برای لیگ آسیا و مسابقات مقدماتی جام جهانی آماده خواهند شد.

معاون کل وزارت بهداشت درباره افزایش آمار مبتلایان جدید کرونا در روزهای اخیر تصریح کرد: مردم نگران نباشند، از 1900 نفر مورد جدیدی که امروز داشتیم حدود بیش از 400 نفر، افراد علامت‌داری بوده‌اند که خودشان به بیمارستان‌ها و مراکز ما مراجعه کردند ولی حدود 1500 نفر، افرادی بدون علامت بودند که با روش‌های بیماریابی و غربالگری ما پیدا شده‌اند و یا تماس نزدیک با مبتلایان کرونا داشته‌اند.

وی افزود: به‌عبارت دیگر، 75 درصد موارد جدید کشف شده، در مراحل اولیه هستند که این امر، دو مزیت دارد یکی اینکه در این افراد به دلیل مراقبت و درمان‌هایی که صورت می‌گیرد بیماری پیشرفت نمی‌کند و منجر به بستری نمی‌شود و دوم آن که این افراد را در خانه خودشان یا جاهایی که پیش‌بینی کرده‌ایم قرنطینه می‌کنیم که این افراد دیگران را مبتلا نکنند. این کار یک الگوی موفق است که توسط سازمان بهداشت جهانی نیز مورد تقدیر قرار گرفته است./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها