• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سید حسن نصرالله:

شرایط مقاومت در منطقه، شبیه شرایط شعب ابی‌طالب است

دبیرکل حزب‌الله شرایط تحریمی امروز علیه مقاومت لبنان و ایران را به شرایط دشوار محاصره و تحریم مسلمان در شعب ابی‌طالب تشبیه کرد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی مذهبی جمعه‌شب خود، ولادت امام حسن مجتبی(ع) را به مسلمانان و شیعیان جهان تبریک گفت و نقش حضرت خدیجه(ع) در پاسداری از اسلام و حمایت مادی ایشان از دین اسلام را بسیار مهم و ارزشمند خواند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه شرایط تحریمی امروز علیه مقاومت و ایران را به شرایط دشوار محاصره و تحریم مسلمانان در شعب ابی‌طالب تشبیه کرد و گفت: در زمان محاصره بنی‌هاشم در شعب ابی‌طالب از مسلمانان خواسته شد برای اینکه آزاد شوند، حضرت محمد(ص) را تحویل دهند و اکنون از مقاومت لبنان هم می‌خواهند سلاح خود را زمین بگذارد تا اسرائیل هرکاری که می‌خواهد، انجام دهد.

سید حسن نصرالله کرونا را به موریانه‌‎ای تشبیه کرد که با خوردن پیمان‌نامه قریش باعث نجات مسلمانان از شعب ابی‌طالب شد. نصرالله گفت که شاید کرونا امروز باعث لغو محاصره ظالمانه آمریکا علیه برخی کشورها شود.

وی تأکید کرد که بالاخره فرج حاصل می‌شود، همان‌طوری که برای رسول‌الله و بنی‌هاشم پس از محاصره در شعب ابی‌طالب حاصل شد. خداوند سبحانه و تعالی فرجی در کارشان ایجاد کرد و با موریانه‌ای که آن پیمان‌نامه را خورد و قریش را ذلیل ساخت، یاری‌شان کرد./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار