• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

مرگ یک سوم بیماران کرونایی انگلیس!

طبق تحقیق مقامات پزشکی انگلیس، یک سوم بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور، در بیمارستانهای انگلیس جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بر اساس تحقیقات سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS)، یک سوم بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستانهای انگلیس جان خود را از دست داده‌اند و نیمی از بیماران متصل به دستگاه تنفسی نیز جان باخته‌‌اند!

پایگاه خبری "دیلی میل" نوشت، محققان در بررسی خود 17 هزار بیمار بستری شده در بیمارستانهای این کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند؛ آنها دریافتند که 33 درصد از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

علاوه بر آن 49 درصد از بیمارستان مرخص شده و 17 درصد همچنان بستری هستند.

این تحقیق در مورد بیماران متصل به دستگاه ونتیلاتور نیز مشخص می‌کند که 53 درصد از آنها جان خود را از دست داده‌اند و 27 درصد دیگر نیز در شرایط وخیمی قرار دارند.

همچنین در این تحقیق که یکی از بزرگترین مطالعات در مورد بیماران کرونایی در اروپا است، مشخص شد که تنها یک پنجم بیمارانی که در قرنطینه خانگی بودند، زنده مانده‌اند.

محققان با بررسی بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه اعلام کردند که 45 درصد از آنان جان خود را از دست داده‌اند و 31 درصد از آنها به بخش عمومی منتقل شدند؛ 24 درصد مابقی نیز در شرایط نامطلوبی قرار دارند.

کارشناسان انگلیسی اظهار داشتند که این یافته‌ها نشان می‌دهد‌، بر خلاف تصور برخی افراد که کرونا از ویروس آنفلوآنزا بی‌خطرتر است، به اندازه بیماری ابولا خطرناک است.

محققان با مقایسه بیماری کرونا و بیماری ابولا بیان کردند که در هر دو بیماری از 10 نفر، 4 بیمار جان خود را از دست می‌دهند.

این تحقیق توسط برترین پزشکان بیماری‌های عفونی انگلیس در بین 6 فوریه تا 18 آوریل در بیمارستانهای انگلیس، اسکاتلند و ولز انجام شده است.