• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

وزیر راه: در دوره قبلی برنامه‌ای برای تولید مسکن نداشتیم

اسلامی با انتقاد از بی‌برنامگی وزارت راه در دوره قبلی،‌ گفت:باید تفکرات وزیر قبلی برای بخش مسکن کنار گذاشته می‌شد، نمی‌توان با تحلیل‌های کتابخانه‌های درباره موضوعات اجتماعی اظهارنظر کرد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمد اسلامی درباره طرح ملی مسکن اظهار کرد: بازگشت هزینه ساخت (تسهیلات) این واحدها 12 تا 15 ساله است و شرایط ساده و آسانی برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در مرحله دوم طرح ملی مسکن نیز حدود 380 هزار نفر از طریق سایت و حدود 700هزار نفر از طریق پیامک در طرح ثبت نام کرده‌اند که غربالگری این افراد در حال انجام است و افراد واجد صلاحیت این مرحله نیز به زودی مشخص می‌شوند.

وی درباره دلایل عملیاتی نشدن طرح‌های مسکن طی 6 سال گذشته، افزود:‌ در مدیریت گذشته سیاست‌ها و نقطه‌نظرات دیگری وجود داشت و منطق این سیاست‌ها بر این محور بود که ما در کشور کمبود مسکن نداریم و مطابق با آمار، تعداد مسکن موجود از تعداد خانوار بیشتر است و این دو باید ساماندهی شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:ضمن اینکه در آن دوره نیز مانعی برای ساخت و ساز ایجاد نشد بلکه سیاست‌های تشویقی نیز وجود داشت اما سیستم برای عملیاتی کردن مسکن اجتماعی هماهنگ نشد که چرایی آن نیازمند یک آسیب‌شناسی جامع است. اما می‌شد این تفکر را در کناری نگاه داشت و جامعه و کاهش استطاعت خرید آن را دید.

اسلامی با بیان این‌‌که نمی‌توان با تحلیل‌های کتابخانه‌ای در خصوص موضوعات اجتماعی اظهارنظر کرد، اضافه کرد:‌ بنابراین ما با شتابی که به فکر و برنامه دادیم در پی جبران برآمدیم و معتقدیم فکر و برنامه جایگاه والاتری از اجرا در روند ساخت مسکن دارد. زمان زیادی برای تجهیز کردن، هماهنگ کردن و در مدار قرار گرفتن همه کسانی که می‌توانند در این حوزه بازیگران موثری باشند، صرف کردیم. 

وی گفت:‌ تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور مبنی بر اینکه مسکن می‌تواند یکی از موتورهای محرکه برای گذر از رکود اقتصادی باشد، منجر شد تا از لحظاتمان غفلت نکنیم و اکنون در سرتاسر کشور پروژه‌ها تعریف و زمین‌های مورد نیاز تامین شده است و مخاطبان و متقاضیان شناسایی شده‌اند .

وزیر راه و شهرسازی افزود: شرکت‌ها و ظرفیت‌هایی که می‌توانستند در عرصه ملی نقش‌آفرین باشند به خدمت گرفته شده‌اند و اکنون در بسیاری از نقاط پروژه‌ها آغاز شده‌اند و از سال گذشته هفته به هفته شاهد افتتاح واحدها و تواما آغاز عملیات اجرایی واحدهای دیگری بوده‌ایم که با رشد مناسبی پیش می‌روند و این اقدامات در جامعه نیز ایجاد انگیزه‌ می‌کند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار