• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
کارشناس بازار سرمایه‌ در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

دولت مواظب هیجان‌های خطرناک باشد

شاهد عدم‌تناسب رشد قیمت سهام‌ها با متغیر‌های اثر‌گذار در وضعیت عملیات شرکت‌های آنها هستیم که تصویری کاذب از بخش حقیقی اقتصاد را به ما نشان می‌دهد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اخیرا مطالبی از سوی برخی کارشناسان اقتصادی و سیاسیون در فضای مجازی منتشر شد که نسبت به شباهت سرنوشت سرمایه‌گذاری در بورس به سرنوشت دوسال قبل سپرده‌گذاران موسسات مالی ورشکسته هشدار داده بودند.

فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه به سوال‌های «فرهیختگان» در این خصوص پاسخ داده و الزامات گرفتارنشدن سرمایه‌گذاران بازار سرمایه در وضعیتی مشابه با وضعیت موسسات مالی را تحلیل کرده است.
 
با توجه به اختلاف در ارزش ذاتی و قیمت تابلوی بخشی از سهام‌های موجود در بازار، چه راهکاری برای خطرناک‌نشدن بازار بورس می‌توان اتخاذ کرد؟

درحال حاضر نمی‌توان حباب موجود در بازار سرمایه را به تمامی آن تعمیم داد اما متاسفانه روند بازار در این مسیر قرار گرفته و با بیشتر شدن اختلاف ارزش ذاتی با قیمت تابلویی در بسیاری از سهام‌ها لحظه‌به‌لحظه به این امر نزیک‌تر می‌شویم. ادامه چنین شرایطی با بالارفتن  QUOTE   و همزمان بازدهی نامناسب شرکت‌ها می‌تواند اصلاح را پیش‌روی ب