• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نسل جدید «مهاجر۶» عملیاتی می‌شود

عملیاتی شدن پهپاد دورپرواز ایرانی با هدایت ماهواره‌ای / ماهواره نور از فضا فطرس را به آسمان فرستاد

فرمانده یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از به‌کارگیری پهپاد فطرس در آینده نزدیک در این نیرو خبر داد.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سرهنگ اکبر کریم‌لو فرمانده یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی از به‌کارگیری پهپاد فطرس در آینده نزدیک در این نیرو خبر داد و گفت: درخصوص این پرنده، تعامل جدی و خوبی با وزارت دفاع داریم و چندین جلسه کارشناسی نیز با آنها داشته‌ایم و درباره امکانات و الزامات آن نیز صحبت‌های تخصصی زیادی شده است تا ان‌شاءالله این پرنده بتواند در مجموعه پهپاد نیرو عملیاتی شود.

وی افزود: با جدیت در حال گذراندن آیتم‌ها و پارامترهای مختلف پهپاد فطرس هستیم و بعد از نهایی شدن نسبت به به‌کارگیری آن در مناطق مأموریتی اقدام خواهد شد.

سپاه پاسداران | سپاه , نیروی زمینی سپاه , پهپادهای ایران , وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران , اخبار نظامی | اخبار دفاعی , تجهیزات نظامی ایران , تجهیزات نظامی ,

 

پهپاد فطرس

وی همچنین درباره ارتقای پهپاد مهاجر6 نیز اظهار داشت: مهاجر6 یکی از بهترین پهپادهای ساخت وزارت دفاع است که اغلب استانداردهای جهانی را داراست و با ورود آن در فرماندهی پهپاد نیروی زمینی سپاه تحولات اساسی ایجاد شد. مداومت پروازی ما به‌صورت چشمگیری بالا رفته است و حضور ما در مناطق عملیاتی  برای رصد افزایش فوق‌العاده‌ای یافته و کار رزمی با این پرنده شروع گردید که ضربات خوبی هم بر دشمن وارد کردیم.

سپاه پاسداران | سپاه , نیروی زمینی سپاه , پهپادهای ایران , وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران , اخبار نظامی | اخبار دفاعی , تجهیزات نظامی ایران , تجهیزات نظامی ,
پهپاد مهاجر6

سرهنگ کریم‌لو ادامه داد: این پرنده برای اولین بار در مناطق جغرافیایی شمال‌غرب و جنوب‌شرق به پرواز در آمد و در این جغرافیا مشکلاتی هم داشت که به‌همت و تلاش برادران وزارت دفاع این مشکلات یکی پس از دیگری حل شد و ان‌شاءالله در آینده نزدیک (احتمالاً خرداد ماه سال 99) بحث نشست و برخاست خودکار این پرنده نیز عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: برای تقویت موتور پرنده نیز با برادران دانشگاه امام حسین(ع) صحبت کردیم تا بتوانیم از موتورهایی که آنها در حال طراحی و تولید دارند استفاده کنیم که ان‌شاءالله قرار است تست آن در تابستان انجام شود./تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها