• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

جنبش دعوت نخبگان جهان علیه اقدام ضدحقوق بشری آمریکا

به گفته قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، با نامه ۱۰۰ روسای دانشگاه‌های ایران برای دانشگاه های غیر ایرانی درباره تحریم‌های ظالمانه جهانی علیه ایران در موضوع مقابله با بیماری کرونا، جنبش دعوت نخبگان جهان علیه اقدام ضدحقوق بشری آمریکا به راه افتاد.

جنبش دعوت نخبگان جهان علیه اقدام ضدحقوق بشری آمریکا
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،  به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حسین سالار آملی، قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی، با اشاره به عزم ملی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه جهانی علیه ایران در موضوع مقابله با بیماری کرونا، از ابتکار آنان برای تبادل نظر با همتایان خارجی خود و جامعه فرهیخته جهانی خبر داد.

سالار آملی اظهار داشت: به دنبال شیوع بیماری کووید 19، درصدد برآمدیم تا از توانمندی و ظرفیت‌های علمی جهانی برای تشخیص، مقابله و مبارزه با این بیماری و بیان ظلم مضاعف بر مردم کشورمان با توجه به تحریم‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: از این رو، ضرورت دانستیم که جنبش نخبگانی علیه این اقدام ناشایست و ضدحقوق بشری بسیج شده و نخبگان جهان را به همکاری بیشتر دعوت کند. لذا ارسال نامه روسای دانشگاه‌های کشور به همتایان غیر ایرانی را که با آنها تفاهم‌نامه همکاری دارند، مد نظر قرار گرفت.

به گفته قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، هدف از این مکاتبات، باز کردن باب گفتگو میان محققان و دانشمندان جهانی است تا ضمن توجه به معضلات علمی، بخش دیگری از مشکلات را که تحت عنوان تحریم با آن روبرو هستند، نیز مد نظر قرار دهند و خوشبختانه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشورمان از این پیشنهاد استقبال خوبی کردند.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 100 نامه از طرف روسای دانشگاه‌ها برای همتایان غیر ایرانی صادر شده است. مخاطبان این نامه‌ها علاوه بر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها، اتحادیه‌هایی هستند که دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشورمان عضو آنها می‌باشند.

وی با تشکر از روسای دانشگاه‌های ارسال کننده، تصریح کرد: تاکنون نامه‌هایی از سوی روسای دانشگاه‌های تربیت مدرس، امام خمینی (ره)، فنی و حرفه‌ای، کاشان، ارومیه، صنعتی شریف و پژوهشگاه‌های رنگ و پلیمر و پتروشیمی ارسال شده است، این روند ادامه دارد و بدون تردید در آینده شاهد انتشار گسترده‌تر آن خواهیم بود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار