• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گردشگری داخلی

توسعه اقتصادی و ممانعت از مهاجرت

فرهیختگان آنلاین: کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری معتقدند که در سال‌های اخیر علاوه‌بر رشد نرخ گردشگر خارجی، گردشگری داخلی هم رونق چشمگیری داشته که بالا رفتن آمار اقامت در هتل‌ها و مراکز اقامتی گواهی بر این موضوع است که البته نقش تبلیغ و بالارفتن فرهنگ سفر هم بی‌تاثیر نبوده است.

توسعه اقتصادی و ممانعت از مهاجرت
0.00

توجه به توسعه گردشگری داخلی از این منظر اهمیت دارد که می‌تواند برای جوامع روستایی، محلی و بومی علاوه‌بر رونق اقتصادی و اشتغالزایی مانع مهاجرت روستاییان به شهر شود؛ معضلی که امروزه به یکی از دغدغه‌های مهم کشور تبدیل شده و برنامه‌ریزان به دنبال پیدا کردن راه‌حلی برای آن هستند، در حالی که توجه بیشتر به توسعه جوامع محلی و بومی که جاذبه‌های بالایی در جذب گردشگر دارند می‌تواند به پایداری وضعیت اقتصادی روستاها کمک زیادی کند.
از سوی دیگر برخی روستاییانی که تمایل به ماندن در مناطق خود دارند تلاش می‌کنند برای کسب درآمد و جلب‌توجه گردشگران فعالیت‌های خود را در زمینه‌های کشاورزی، ‌دامداری، صنایع‌دستی و خدماتی افزایش دهند. این درحالی است که حضور گردشگران و ارائه خدمات به آنان که به یک مبادله پایاپای شبیه است می‌تواند تحول بزرگی در گردشگری روستایی به وجود آورد؛ گردشگری‌ای که این روزها همه دنیا برای توسعه آن برنامه‌ریزی داشته و از کوچک‌ترین و جزئی‌ترین امکانات و جاذبه‌ها برای توسعه گردشگری‌شان استفاده می‌کنند. نکته قابل‌تامل در توسعه گردشگری داخلی این است که اگر دولت مانع‌های موجود بر سر سرمایه‌گذاری در این حوزه را بردارد می‌توان بی‌تردید اذعان داشت که ایران به دلیل پتانسیل‌های بالای گردشگری می‌تواند به رتبه نخست جذب کشور تبدیل شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها