• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر ولایتی در جلسه هم اندیشی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بیمارستان مسیح دانشوری در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیمارستان مسیح دانشوری در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد.

بیمارستان مسیح دانشوری در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با شرکت حضوری و همچنین مجازی برخی از اعضا از جمله دکتر علی‌اکبر ولایتی روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین‌ماه برگزار شد.

در این جلسه دکتر ولایتی ضمن ارائه موضوعات و مطالب متنوعی در خصوص شیوع کرونا در کشور و از جمله اقدامات و فعالیت‌های شبانه‌روزی که در بیمارستان مسیح دانشوری به‌عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا انجام شد گفت: تعداد مراجعان سرپایی به بیمارستان (درمانگاه و اورژانس) مسیح دانشوری ظرف مدت ۵۷ روز گذشته حدود ۱۲ هزار نفر بوده‌اند که از این تعداد حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بستری شده و حدود ۶۰۰ نفر نیز در بخش آی‌سی‌یو مورد درمان و مراقبت قرار گرفتند.


 

وی همچنین تعداد فوت‌شدگان بستری در آی‌سی‌یو بیمارستان مسیح دانشوری را کمتر از ۸ درصد اعلام کرد و گفت: این آمار کمتر از نصف آمار فوت‌شدگان در برخی کشورهای دیگر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: طی این مدت از سوی وزارت بهداشت، مرکز مسیح دانشوری به‌عنوان یکی از چند مرکز کلینیکال ترایال بوده است که داروهای مرتبط نیز طی مراحل قانونی مورد استفاده قرار گرفته است.


 

دکتر ولایتی همچنین با اشاره به روش پلاسمادرمانی و دریافت پلاسما از افرادی که بهبود یافتند و میزان آنتی بادی در آن‌ها بالا رفته است و تزریق به افراد مبتلا که وضعیت عمومی آنان وخیم بوده است، گفت: نتایج اولیه به دست آمده امیدبخش بوده ولی هنوز تعداد بهبود یافتگان به میزانی نیست که بتوان نتیجه قطعی را اعلام کرد.

وی با اشاره به ابتلای خود و تعدادی از پرسنل بیمارستان اعم از پزشکان، پرستاران، تکنسین‌ها و خدمتگزاران در طول این مدت به بیماری کرونا گفت: دکتر جماعتی، دکتر کیانی و دکتر ورهرام از مدیران و پزشکان بیمارستان نیز از جمله این عزیزان بودند که به ویروس مبتلا شدند.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر و کماکان مجموعه پرسنل در حال خدمت‌رسانی به بیماران هستند که روزانه حدود ۳۰ الی ۴۰ بیمار در مجموعه بستری شده و همین حدود بیمار نیز پس از بهبودی از بیمارستان مرخص می‌شوند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار