• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سجاد بلوکات:

‍ از دکتر آتشکار فیلم حاتمی‌کیا تا دکتر آشنای فیلم روحانی!

فیلم خروج شخصیتی دارد به نام دکتر آتشکار مشاور رئیس جمهور! شخصیتی که در ایام جشنواره فیلم فجر پای حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی را هم به اکران این فیلم باز کرد.

‍ از دکتر آتشکار فیلم حاتمی‌کیا تا دکتر آشنای فیلم روحانی!
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سجاد بلوکات، فعال رسانه‌ای نوشت: اسفند ماه سال ۹۲ بود که حاتمی‌کیا در مصاحبه‌ای گفت "من خودم به آقای روحانی رای داده‌ام اما این دلیل نمی‌شود که به شخص او نگویم اتفاقاتی که در حوزه فرهنگ رخ می‌دهد من را می‌ترساند" حرفهای او با این واکنش حسام الدین آشنا مشاور روحانی روبرو شد که "حاتمی‌کیا مراقب شان خودش باشد!" ۶ سال از آن روز می‌گذرد، و حاتمی‌کیا که خودش به روحانی رای داده بود، حالا فیلمی ساخته درباره اوضاع دولت در این سالها.

بی دلیل نیست که حاتمی‌کیا دوست دارد فیلم خروج در همین زمانه دیده شود، حتی وقتی بخاطر کرونا سینماها بلاتکلیف مانده او جسارت می‌کند و فیلمش را برای اولین بار اکران اینترنتی می‌کند؛ چون او تلاش کرده وضعیت مردم را در دوران ریاست جمهوری روحانی و دولتش به تصویر بکشد، و به همین خاطر باید در همین روزها هم مردم به تماشایش بنشینند.

خروج قصه نگاه حاکم بر دولتی است که به حرف مردم و اعتراضاتشان بی اعتنایی می‌کند؛ نگاهی که خود را رئیسِ مردم می‌داند نه خادم مردم؛ زندگی مردم را با یک تصمیم اشتباه، بحرانی می‌کند و بعد با نگاهی امنیتی تلاش می‌کند اعتراض آنها را نشنیده بگیرد؛ خروج درباره مشاورهایی است که جلوی دوربین به منتقدان لبخند می‌زنند و پشت دوربین به آنها هزار جور برچسب می‌چسبانند!

فیلم خروج شخصیتی دارد به نام دکتر آتشکار مشاور رئیس جمهور! شخصیتی که در ایام جشنواره فیلم فجر پای حسام‌الدین آشنا مشاور روحانی را هم به اکران این فیلم باز کرد؛ او البته بعد از فیلم گفت "منظور حاتمی‌کیا از مشاور رئیس جمهوری که در فیلم نشان داد من نبودم بلکه منظورش همه مشاوران بوده‌."

می‌شود به سبک اسفند ماه ۹۲ صدای حاتمی‌کیا و فیلمش را نشنید و از کنار آن به روش مشاوران رئیس جمهور گذشت، اما همان مشاوران هم می‌دانند که فیلم خروج از این بابت فیلم ارزشمندی است که فاصله دولت از مردم و گوش بسته دولت در برابر مشکلات مردم را در دوران ریاست‌جمهوری حسن روحانی به تصویر کشیده است. تصویری که تا سالها بعد حال و هوای این روزها را به مخاطب یاداوری خواهد کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها