• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

ریدلی اسکات: ترامپ یک ابله است

ریدلی اسکات فیلمساز کلاسیک سینما گفت: باید از این آقای موقرمزی اسم ببرم که این روزها بر ما ریاست می‌کند. او یک ابله است. شما این‌طور فکر نمی‌کنید؟»

ریدلی اسکات: ترامپ یک ابله است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، شیوع کرونا و مصائب آن، نمک‌هایی هم در خودش داشته است. یکی از این نمک‌های سینمایی، دسته گلی است که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به آب داد. اشتباه و بی‌توجهی ترامپ به کلمه «تهی‌شدن» که از سوی پزشکان در ارتباط با بیماری تام هنکس و همسرش مطرح شد، باعث بدفهمی رئیس‌جمهور پر ادعا شد.

ترامپ فکر کرد معنی این کلمه نه خراب شدن وضعیت جسمی بازیگر که به معنی مرگ اوست و بدفهمی‌اش، کار دستش داد! او که علاقه عجیبی به توییتر و توییت کردن دارد، بلافاصله سراغ کامپیوترش می‌رود تا درگذشت بازیگر اسکار گرفته سینما و همسرش را تسلیت بگوید. اما مشاوران و نزدیکان رئیس‌جمهور که متوجه ماجرا می‌شوند، بلافاصله وارد عمل شده و مانع از انجام این کار می‌شوند.

با این وجود، خبر مربوط به بدفهمی ترامپ به گوش رسانه‌ها می‌رسد و آنها شوخی‌های زیادی با این موضوع کردند. تام هنکس و همسر فیلمنامه نویسش، زمان شیوع کرونا در استرالیا بودند. بعد از اعلام خبر بیماری بازیگر، او به قرنطینه رفت و بعد از چند هفته به آمریکا بازگشت.

در همین حال، کرونا زمینه را برای حمله هنرمندان به ترامپ آماده کرد. ریدلی اسکات فیلمساز کلاسیک سینما از جمله کسانی است که به انتقاد از نوع برخورد ترامپ با ویروس کرونا و شیوع آن در خاک آمریکا پرداخته و رئیس‌جمهور را مسبب پخش وسیع آن در کشور معرفی کرده است.

اسکات در پاسخ به پرسشی درباره نوع برخورد و واکنش سیاستمداران و دولتمردان جهانی با ویروس کرونا، به ترامپ تاخته و گفته است: «اگر کمی عقل و خرد وجود داشته باشد، برخی هیچ‌وقت به سراغ سیاست و مسائل سیاسی نخواهند رفت. به‌ویژه باید از این آقای موقرمزی اسم ببرم که این روزها بر ما ریاست می‌کند. او یک ابله است. شما این‌طور فکر نمی‌کنید؟»

اسکات در ادامه چنین می‌گوید: «نگاهی به جهانی شدن سیاست‌ها و سیاستمداران حاکم بر دنیا بیندازید. نیمی از کارها را کسانی انجام می‌دهند که احمق هستند. به یمن ورود چنین افرادی به عالم سیاست، این روزها دیگر کسی نمی‌خواهد وارد مسائل سیاسی شود!»

 

بیشتر بخوانید:

 

ریدلی اسکات هم از هنرمندانی  است که از ویروس کرونا آسیب دیده و ساخت و اکران عمومی ساخته تازه‌اش «آخرین دوئل» با مشکل روبه‌رو شده است. این درام تاریخی دوره‌ای قرار بود همین روزها جلوی دوربین برود. اما با تعطیلی فعالیت‌های سینمایی، تولید این فیلم هم درهاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. بن افلک، آدام درایور و جودی کومر بازیگران آخرین دوئل هستند که این روزها مثل میلیون‌ها آدم دیگر در خانه هستند و دیگران را هم به ماندن در خانه تشویق می‌کنند.

منبع: جام جم آنلاین
نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار