• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
عملکرد خوب مجید حسینی زیر ذره‌بین رسانه‌های ترکیه

مدافعی که می‌تواند سال‌ها در ترابوزان بماند

روزنامه «کارادنیز گازته» در شماره دیروز خود نوشت: «ترابوزان تصمیم دارد پیشنهاد قرارداد بلندمدتی به مدافع ایرانی خود بدهد، چراکه حسینی به دلیل نمایش خوبش در طول مدت حضورش در این تیم محبوبیت بالایی به دست آورده است.

مدافعی که می‌تواند سال‌ها در ترابوزان بماند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، عملکرد مجید حسینی در ترابوزان‌اسپور به‌شدت موردتوجه سرمربی و مدیران باشگاه قرار گرفته درحالی که گفته می‌شد این باشگاه تصمیم دارد بند تمدید یک‌ساله قراردادش را فعال کند، حالا رسانه‌های این کشور از احتمال تمدید طولانی‌مدت قرارداد این مدافع ایرانی خبر می‌دهند.

 پیشنهاد تمدید طولانی‌مدت

روزنامه «کارادنیز گازته» در شماره دیروز خود در این خصوص نوشت: «ترابوزان تصمیم دارد پیشنهاد قرارداد بلندمدتی به مدافع ایرانی خود بدهد، چراکه حسینی به دلیل نمایش خوبش در طول مدت حضورش در این تیم محبوبیت بالایی به دست آورده است. ترابوزان هم از عملکرد این بازیکن راضی است و هم از رفتار حرفه‌ای و شخصیت مدافعش رضایت دارد. حسینی زمانی که در ترکیب اصلی ترابوزان قرار می‌گیرد، بیشترین تلاش را برای موفقیت تیم انجام می‌دهد و وقتی روی نیمکت می‌نشیند هم بدون حاشیه‌ است. حسین چیمشیر، سرمربی ترابوزان معتقد است حسینی با رفتار و اخلاق مناسبش این توانایی را دارد که سال‌ها در این باشگاه بماند و به همین دلیل به این مدافع 23 ساله پیشنهاد تمدید قرارداد داده شده است. طبق این پیشنهاد، حسینی 4 سال دیگر در ترابوزان ماندنی خواهد شد. خود حسینی هم بی‌میل نیست فوتبالش را در این باشگاه ادامه دهد و به نظر می‌رسد پاسخ او مثبت باشد. هواداران تیم نیز با توجه به اینکه این ملی‌پوش ایرانی جوان است و در مدت حضورش در لیگ ترکیه عملکرد خوبی از خود به جا گذاشته، خواستار ماندن او هستند. حسینی در تیم سابقش استقلال، 57 بازی انجام داده بود و 53 بار نیز در ترکیب ترابوزان قرار گرفته است.»

 آچارفرانسه ترابوزان

حسینی از ابتدای فصل قبل به ترکیب ترابوزان اضافه شد و توانست جایگاه ثابتی در این تیم پیدا کند. این مدافع ایرانی حتی در بعضی مسابقات در پست هافبک دفاعی نیز به میدان رفت و توانست نمایش خوبی ارائه دهد. حسینی در این فصل به‌قدری خوب کار کرد که توانست به پنالتی‌زن اول تیمش نیز تبدیل شود. دیدارهای لیگ ترکیه از دوم فروردین امسال به دلیل شیوع کرونا در این کشور به تعویق افتاد، اما پیش از آن ترابوزان در رقابتی نزدیک با باشاک‌شهیر و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به این تیم صدرنشین مسابقات بود. یاران حسینی در آخرین بازی خود که پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگر برگزار شد، برابر تعقیب‌کننده اصلی خود به تساوی یک–یک رسیدند. حسینی که چند هفته به دلیل مصدومیت دور از میادین بود، در این دیدار در فهرست 18 نفره تیمش قرار گرفت، اما فرصت بازی به او نرسید.

 یاران حسینی امیدوار به قهرمانی

درحال حاضر 8 هفته تا پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده و با توجه به اینکه ترابوزان بازی‌های سخت خود را پشت‌سر گذاشته و رقبایش در ادامه فصل بیشتر تیم‌های میانه یا پایین جدولی هستند، شانس نسبتا خوبی برای کسب عنوان قهرمانی لیگ پس از 36 سال دارد. این تیم آخرین‌بار در فصل 84-1983 توانست فاتح لیگ ترکیه شود و بهترین عنوان آنها در سال‌های اخیر نیز نایب‌قهرمانی در فصل 11-2010 بود که در رقابتی بسیار نزدیک و تماشایی با فنرباغچه تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم در رده دوم قرار گرفتند. جالب اینکه اختلاف دو تیم تنها 4 گل بود و ترابوزان که تا 5 هفته مانده به پایان رقابت‌ها صدرنشین بود، درنهایت نتوانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

* نویسنده: سیامک خاجی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار