• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» گزارش می‌دهد؛ بیانیه سرخ‌ها بعد از اعتراض گسترده هواداران اصلاح شد

تمجید دردسرساز پرسپولیس از خسروانی!

اینکه مدیران در باشگاه پرسپولیس از حساسیت هواداران‌شان نسبت به تیم رقیب و نفراتی مثل خسروانی آگاه نیستند در نوع خودش موضوع جالبی به نظر می‌رسد.

تمجید دردسرساز پرسپولیس از خسروانی!
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در این روزهای تعطیلی فوتبال، پایه‌های درجه یک این ورزش از هر سوژه‌ای به‌راحتی عبور نمی‌کنند و از هر اظهارنظر یا مصاحبه‌ای برای کری‌خوانی استفاده می‌کنند. شاید همه‌چیز از یک جمله غیرفوتبالی توسط یک آدم کاملا غیرفوتبالی در برنامه عصر جدید شروع شد که همه استقلالی‌ها علیه آن حرف درخصوص استراماچونی موضع گرفتند و آن را نوعی بی‌احترامی به مربی‌ای دانستند که بسیار بین آبی‌ها محبوب است.

آتش استقلالی‌ها در برنامه نوروز فوتبالی بیشتر برافروخته شد، جایی که به بنیانگذار باشگاه استقلال برخی موارد و کارها نسبت داده شد و همین اتفاق کافی بود تا آبی‌ها این برنامه را تحریم کنند و حتی مجیدی اجازه حضور مهدی قائدی در این برنامه را نداد تا مقابله با این برنامه علنی شود.

اما این صحبت‌ها به همین‌جا ختم نشد و واکنش استقلالی‌ها را هم در پی داشت و باعث شد حسن روشن دست به افشاگری بزند و برخی از بازیکنان قدیمی سرخ را نفراتی قلمداد کند که در حکومت پهلوی صاحب شغل و مسند بوده‌اند و آنها را ساواکی نامید. در ادامه پرسپولیسی‌ها که مستقیما نقشی در ایجاد تنش نداشتند، بیانیه‌ای منتشر کردند که در آن حق را به هواداران تیم رقیب داده بودند که عصبانی هستند اما پرسپولیس و پیشکسوتانش را در این بین بی‌تقصیر دانسته و خواهان این بودند که سنجیده‌تر درمورد بزرگان فوتبال و پرسپولیس صحبت کنند.

همین بیانیه اما برای هواداران پرسپولیس کافی بود تا سیل پیام‌های اعتراض‌آمیز زیر پست باشگاه در اینستاگرام جاری شود. در این بیانیه از خسروانی به‌عنوان یکی از خادمان قدیمی فوتبال ایران نام برده شده بود که این جمله اصلا به مذاق هواداران سرخ خوش نیامد و باعث شد با الفاظی تند نسبت به باشگاه معترض شدند.

باشگاه پرسپولیس هم بعد از چند ساعت متوجه گاف بزرگی که داده بود، شد و فورا قسمت جنجال‌ساز را از بیانیه حذف کرد تا بلکه بتواند هواداران عصبانی تیمش را آرام کند غافل از اینکه این بیانیه دست به دست چرخیده بود و راهی برای تصحیح آن وجود نداشت. هنوز هم اگر به پست منتشرشده در اینستاگرام پرسپولیس مراجعه کنید، کامنت‌های اعتراضی پرسپولیسی‌ها قابل رویت است.

اینکه مدیران در باشگاه پرسپولیس از حساسیت هواداران‌شان نسبت به تیم رقیب و نفراتی مثل خسروانی آگاه نیستند در نوع خودش موضوع جالبی به نظر می‌رسد و شاید اگر آنها پیش‌ از حضور در باشگاه پرسپولیس اخبار مربوط به کل‌کل‌های فوتبالی هواداران دو تیم را دنبال می‌کردند، دیگر لازم نبود بیانیه‌ای را که نوشته بودند؛ تصحیح کنند و این‌گونه مورد غضب هواداران‌شان قرار نمی‌گرفتند.

از همه جالب‌تر اینکه بسیاری از هواداران شاکی پرسپولیس در فضای مجازی با دستمایه قرار دادن این بیانیه عنوان می‌کردند هنوز متوجه این موضوع نشده‌اند که این عکس‌العمل باشگاه در جهت حمایت از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس بوده یا استقلالی‌ها!

نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار