• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
قناعتی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

اگر مترو تعطیل شود، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد

عضو شورای شهر چهارم شهر تهران گفت: به نظر من هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد اگر مترو تعطیل شود. فرض کنیم مترو نداریم. من فکر می‌کنم اگر مترو محدود شود قدری ترددهای بیجا هم جمع شود.

اگر مترو تعطیل شود، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ابوالفضل قناعتی، عضو شورای شهر چهارم شهر تهران در ارتباط با سهل انگاری شهرداری و ستاد ملی مبارزه با کرونا در تعطیل نکردن حمل‌و‌نقل عمومی به «فرهیختگان» گفت: برخی از مجموعه‌ها به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا توجه لازم را ندارند. یک کلاسی که 20 دانش آموز دارد تعطیل می‌شود ولی در مترو و اتوبوس که به همین تعداد یا چندین برابر همین ظرفیت، افراد دور هم جمع می‌شوند خبری از تعطیلی نیست.

قناعتی ادامه داد: من قبلا هم گفتم افرادی که شرایط کاری آنها طوری است که بالاجبار وارد محل کار شوند اشکالی ندارد با وسایل شخصی خود بیایند. آن هم می‌گویم نباشد ولی بدترین حالت را بیان می‌کنم چون الان برخی برداشت دارند در طرح ترافیک بیایند و مترو استفاده کنند و یا به خاطر سهل‌الوصول بودن یا ارزان بودن مترو از این ظرفیت استفاده کنند.

وی گفت: مترو را صبح و شب ضدعفونی می‌کنند و افرادی که وارد مترو می‌شوند را ضدعفونی نمی‌کنند یا فیلتری نیست که مشخص کند این شخصی که وارد می‌شود آلوده هست یا خیر، افراد ناقل وارد مترو می‌شوند و مجبور هستند روی صندلی بنشینند و یا دستگیره امنیتی واگن را بگیرد یا در اتوبوس به همین شکل است، صبح تا شب افراد ورود می‌یابند و تردد وجود دارد. این یک بام و دو هوا است و سلیقه‌ای هر کسی نسبت به ماموریت خود تصمیم‌گیری می‌کند.

عضو شورای شهر چهارم شهر تهران افزود: این مسئول شهر تهران و شهردار تهران و یا مسئول متروی تهران فکر کرده است چطور می‌شود در مجموعه‌ای 30-20 نفر جمع می‌شوند؟ حتی مساجدی که 15نفر نمازگزار داشت تعطیل شد و می‌گویند تجمع 15 نفره نباشد، چطور در مترویی که بالای هزار نفر در هر ساعت وارد واگن می‌شوند ویروس شیوع پیدا نمی کند؟ این تصمیم غلطی است که در شهر تهران گرفته شد و یک سیاست‌گذاری غیرعلمی و غیرفنی است که انجام شده است.

قناعتی تاکید کرد: حرف مهندس هاشمی یک حرف درست و منطقی بود که گفتند برای کنترل کرونا باید حمل و نقل عمومی محدود شود. مدیریت شهری باید به شورای سیاست‌گذاری خود تمکین کند که شورای شهر است. این موضوعات فکر می‌کنم به دلیل نبود مدیریت یکپارچه و عدم تصمیم‌گیری یکپارچه است که از یک سو سفت می‌گیرند و یک سوی دیگر را باز می‌گذارند که موضوعات این چنینی ایجاد شود.

وی دوباره تاکید کرد: به نظر من هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد اگر مترو تعطیل شود. فرض کنیم مترو نداریم. من فکر می‌کنم اگر مترو محدود شود قدری ترددهای بیجا هم جمع شود.

عضو شورای شهر چهارم شهر تهران در پایان گفت: وقتی مترو وجود دارد که راحت در بازار می آید مردم از آن استفاده می کنند. اگر مترو نباشد و باید با ماشین شخصی بروم و یا با تاکسی بروم و رفتن من هزینه چندین برابر در سبد زندگی ایجاد می‌کند رفت‌وآمد خود را مدیریت می‌کنم. سعی می‌کنم تردد خود را کنترل کنم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار