• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سردبیر مارکا در گفتگو با «فرهیختگان»: در میان یک فیلم علمی تخیلی هستیم

با مردم ایران همدردی می‌کنم/ صبور باشید و مقاوم، دوباره کنار هم فوتبال تماشا می‌کنیم

سردبیر مارکا گفت: با مردم ایران همدردی می‌کنم و از آنها می‌خواهم مقاومت کرده و امیدوار باشند و روحیه خود را حفظ کنند. ما بار دیگر با هم فوتبال تماشا می‌کنیم با هم شاد می‌شویم و با هم به زندگی لبخند خواهیم زد.

با مردم ایران همدردی می‌کنم/ صبور باشید و مقاوم، دوباره کنار هم فوتبال تماشا می‌کنیم

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، خوان ایگناسیو گایاردو ، سردبیر روزنامه ورزشی اسپانیایی مارکا درباره اوضاع و احوال این روزهای فوتبال اسپانیا و لالیگا به خبرنگار «فرهیختگان» گفت: طبیعی است که مطیع دستورات حکومت باشیم. در بیشتر کشورها سازمان یا یک ستاد مخصوص مبارزه با بیماری ویروس جدید کرونا ایجاد شده و ما هم مطیع دستورات این مرکز فرماندهی در اسپانیا هستیم بنابراین این سوال که مقامات فوتبال اسپانیا چه تصمیمی گرفتند یا چه تصمیمی خواهند گرفت چندان درست نیست چرا که ما مطیع تصمیمات حکومت اسپانیا و اتحادیه اروپا هستیم. در چنین شرایطی حتی یوفا هم برای ما در محوریت نیست چرا که یوفا و فیفا هم مطیع دستورات مدیریت جهانی هستند و آن کاری را انجام می‌دهند که به نفع بشریت خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لالیگا می‌توانست امید به زندگی را حفظ کند و در سراسر جهان یک اتفاق مهم برای مردم در قرنطینه باشد گفت: بله وقتی همه در خانه باشیم و بدانیم که هیچ فوتبالی در جریان نیست انگار یک اتفاق مهم از جهان حذف شده است اما فوتبالیست‌ها هم جزو مردمی هستند که باید در خانه بمانند و نگران خانواده و فرزندان یا والدین خود باشند.

گایاردو درباره ضررهای اقتصادی در فوتبال اسپانیا تاکید کرد: یک فاجعه تمام عیار است. باشگاه‌های بزرگ به شدت متضرر شده‌اند و در خصوص حق پخش تلویزیونی باید بگویم همه چیز به هم ریخته و حامیان مالی غول‌پیکر در لالیگا و به طور کلی در فوتبال اروپا و جهان عقب نشینی کرده و حتی پاسخ سوالات ما را هم نمی‌دهند. آنها فعلاً صبر کرده‌اند تا تکلیف روشن شود. حتی تصور آن هم سخت است که به بیش از ۱۰۰ کمپانی بزرگ بگویید فعلا خبری از جام ملتهای اروپا یا المپیک یا جام جهانی نیست. این یعنی مرگ این کمپانی ها! ما امروز، در میان یک فیلم علمی تخیلی هستیم و تصمیم گیری برای همه ما بسیار سخت شده است.

سردبیر مارکا درباره خبرهایی که از آسیا به خصوص ایران شنیده اظهار داشت: با مردم ایران همدردی می‌کنم و مثل بسیاری از مردم جهان از آنها می‌خواهم مقاومت کرده و امیدوار باشند و روحیه خود را حفظ کنند. ما بار دیگر با هم فوتبال تماشا می‌کنیم با هم شاد می شویم و با هم به زندگی لبخند خواهیم زد. نوع بشر در سراسر جهان بیش از پیش به فکر صلح و آرامش و شادی پایدار است و ما به آن روزها خواهیم رسید.

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار