• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون باشگاه استقلال در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

بهترین تصمیم تعطیلی لیگ است/ نداشتن تعهدات اقتصادی این تصمیم را سهل‌تر می‌کند

سلطانی گفت: با توجه به تعویق مسابقات ملی و همینطور لیگ قهرمانان آسیا و همچنین این موضوع که بازیکنان فوتبال در دوران فشردگی تمرینات و مسابقات با افت سیستم ایمنی مواجه هستند و احتمال ابتلا به کرونا در آن ها افزایش می یابد به نظر می رسد بهترین تصمیم از نظر حفظ وضعیت جسمانی و سلامتی بازیکنان،‌ تعطیلی و نادیده گرفتن کامل مسابقات فصل جاری است.

بهترین تصمیم تعطیلی لیگ است/ نداشتن تعهدات اقتصادی این تصمیم را سهل‌تر می‌کند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، امیر سلطانی معاون باشگاه استقلال بهترین تصمیم برای ادامه فصل نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر را نادیده گرفتن نتایج و تعطیلی آن عنوان کرد. وی در گفت‌وگو با «فرهیختگان» اظهار داشت: در وضعیت کنونی با توجه به توصیه‌های ستاد مبارزه با کرونا و صدور احتمالی مجوز شروع تمرینات تیم‌ها در اواخر فروردین ماه و همچنین در نظر گرفتن تعطیلی مسابقات و متوقف شدن تمرینات منظم تیم‌ها در اواسط اسفند ماه ۹۸ به نظر می‌رسد که زودترین زمان ممکنی که سازمان لیگ می‌تواند بازی‌ها را آغاز کند اواخر اردیبهشت ماه است زیرا تیم ها پس از این وقفه (حدود ۵-۶ هفته) حداقل نیاز به ۴ هفته بدنسازی مجدد مشابه با تمرینات پیش فصل دارند.

معاون باشگاه استقلال ادامه داد: هرچه قدر که بازیکنان تیم‌ها حرفه‌ای بوده و در منزل تمرین کرده باشند که بیشتر جنبه عضلانی داشته ما با افت قابل توجه آمادگی جسمانی متابولیکی مواجه خواهیم بود. در این شرایط از طرف دیگر سازمان لیگ مجبور خواهد بود بازی ها را به صورت فشرده برگزار کند تا زمان تعطیلی مورد نیاز بین فصل جاری و فصل آینده حفظ شود. در این شرایط با شروع مسابقات بازیکنان نه تنها به علت قرار نداشتن در شرایط جسمانی مناسب به شدت در معرض آسیب‌دیدگی قرار خواهند داشت بلکه استرس اجتماعی اخیر (ویروس کرونا) موجب ترشح بیشتر هورمون‌های استرسی در بازیکنان خواهد شد که باز هم احتمال آسیب را افزایش می‌دهد.

سلطانی افزود: قرار گرفتن بازیکنان در این شرایط (تمرینات بدنسازی با شروع تمرینات به همراه بازی های فشرده و البته استراحت انتهای فصل ناکافی و تمرینات بدنسازی مجدد برای فصل آینده) موجب تحلیل رفتن وضعیت جسمانی آن ها و همینطور افزایش احتمال آسیب خواهد شد.

وی گفت: با توجه به تعویق مسابقات ملی و همینطور لیگ قهرمانان آسیا و همچنین این موضوع که بازیکنان فوتبال در دوران فشردگی تمرینات و مسابقات با افت سیستم ایمنی مواجه هستند و احتمال ابتلا به ویروس کرونا در آن ها افزایش می یابد به نظر می رسد بهترین تصمیم از نظر حفظ وضعیت جسمانی و سلامتی بازیکنان که تنها سرمایه های باشگاه‌ها هستند،‌ تعطیلی و نادیده گرفتن کامل مسابقات فصل جاری و شروع زودتر تمرینات بدنسازی پیش فصل برای فصل آینده است.

معاون باشگاه استقلال در پایان اظهار داشت: نداشتن تعهدهای اقتصادی همچون حق پخش گرفتن این تصمیم را برای سازمان لیگ به مراتب سهل تر می‌کند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار