• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
«فرهیختگان» گزارش می‌دهد

آمار وحشتناک شیوع کرونا در ایتالیا در یک دقیقه‌‌‌

در گزارش حاضر به‌طور مختصر به شش مورد از وضعیت شیوع کرونا در کشور ایتالیا اشاره‌شده که به‌رغم اینکه یک‌هفته‌ای است دولت همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و ... را تعطیل و تقریباً کشور را قرنطینه کرده، اما وضعیتی به‌مراتب بحرانی‌تر از کشورمان در قلب اروپا دارد.

آمار وحشتناک شیوع کرونا در ایتالیا در یک دقیقه‌‌‌

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در اولین روزهای شیوع کرونا در ایران (اوایل اسفند)، رسانه‌هایی از بی‌بی‌سی فارسی گرفته تا من‌وتو و ایران اینترنشنال با مقصر جلوه دادن حاکمیت در ایران برای ورود ویروس کرونا به کشور، اهمال و ناتوانی مالی و اجرایی حاکمیت برای نقش‌آفرینی در مبارزه با این ویروس، پنهان‌کاری و دست‌کاری گسترده آمار شیوع کرونا و در نهایت با القای این موضوع که ایران در انتقال و توزیع جغرافیایی این ویروس به کشورهای جهان نقش اصلی را دارد، بی‌سابقه‌ترین عملیات رسانه‌ای را علیه کشورمان شکل داده‌اند.

این عملیات رسانه‌ای در کنار ناشناخته‌بودن ویروس کرونا برای افکار عمومی و همچنین تولید گسترده اخبار جعلی، تا مرحله از کار انداختن سیستم اجرایی مبارزه با کرونا در کشور پیش رفت، اما هوشیاری مسئولان، آگاهی‌بخشی در رسانه‌های رسمی و شکل گرفتن آرایش دفاعی در کشور و همچنین گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در جهان و به‌ویژه در اروپا و آمریکا، همه تلاش‌های ساماندهی شده در عملیات رسانه‌ای رسانه‌های معاند، با رسوایی آنان همراه شد. ‌

در گزارش حاضر به‌طور مختصر به شش مورد از وضعیت شیوع کرونا در کشور ایتالیا اشاره‌شده که به‌رغم اینکه یک‌هفته‌ای است دولت همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و ... را تعطیل و تقریباً کشور را قرنطینه کرده، اما وضعیتی به‌مراتب بحرانی‌تر از کشورمان در قلب اروپا دارد. مرور آمار و ارقام مذکور در مورد ایتالیا این سؤال را مطرح می‌کند که چرا ایتالیا باوجوداینکه همانند کشورمان درگیر تحریم‌های ظالمانه نبود، هیچ عملیات رسانه‌ای علیه آن کشور در جریان نبود، حالا رتبه دوم در شیوع کرونا و رتبه اول در مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را در جهان دارد و مهمتر اینکه چرا هیچ رسانه‌ای ایتالیا را متهم به انتقال کرونا به کشورهای اروپایی نکرد؟

* جمع‌آوری داده‌های آماری توسط مهدی عبداللهی خبرنگار روزنامه «فرهیختگان»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار