• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 1
  • 0
ابوالقاسم رحمانی:

به خطر سفر می‌کنیم!

وقتی آزادراه تهران-شمال بعد از 20 سال و آزادراه همت-کرج بعد از 10 سال درست در همین وانفسای خواهش خانه‌نشینی به روی مردم باز می‌شود یعنی ما از مرحله امید به سیاست‌مداران عبور کرده‌ایم.

به خطر سفر می‌کنیم!
5.01

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ابوالقاسم رحمانی دبیر اجتماعی روزنامه «فرهیختگان» طی یادداشتی نوشت:‌ عجب بلبشوی عجیبی‌ست. از وزیر و رئیس ‌و ریش‌سفید تا مردم عادی کوچه‌ و بازار همه گلو پاره می‌کنند که ایهالناس در خانه بمانید. هشتگ راه می‌اندازند و کمپین راه می‌افتد و صداوسیما یک کله از سحرخون تا آخرشب داد می‌زنند که ایهاالناس در خانه بمانید. نیروهای مسلح و امنیتی‌ها و... همه اولتیماتوم می‌دهند که ایهاالناس در خانه بمانید. سر آخر هر روز که چشم باز می‌کنیم اخبار اینطور شروع می‌شود که جاده‌های منتهی به شمال کشور در محدوده دماوند و فیروزکوه، محور هراز، چالوس و از اینطرف هم بزرگراه تهران-قم محدوده عوارضی اول و فلان، ترافیک دارد و سنگین و نیمه‌سنگین می‌شود.از شهرهای شمالی هم که می‌پرسیم آشناها می‌گویند از همه جا آمده‌اند و بساط جوج‌بازی ویلاها به راه است و خیابان‌ها هم کمافی‌السابق شلوغ‌اند.

واقعا چه‌کار می‌کنیم؟ این جماعت نشسته در فضای مجازی‌ و رسانه‌ای کیست؟ این‌ها که دم از تمدن و ترس از کرونا می‌زنند خیال گوش کردن و سرسپردن به محدودیت‌ها را ندارند؟

ما از مرحله سیاست‌گذاری و سیاست‌مداران عبور کرده‌ایم، وقتی آزادراه تهران-شمال بعد از بیست سال و آزادراه همت-کرج بعد از ده سال درست در همین وانفسای خواهش خانه‌نشینی به روی مردم باز می‌شود یعنی ما از مرحله امید به سیاست‌مداران عبور کرده‌ایم ولی از همان روز اول شیوع کرونا اینهمه گفتیم و گفتند در خانه بمانیم، چرا خودمان به خودمان رحم نمی‌کنیم؟‌

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار