• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش کوریره دلو اسپورت ایتالیا از علاقمندی ناپولی به ستاره زنیت

مسی ایرانی که الگویش زلاتان است/ رقابت با یوویچ برای گرفتن جای میلیک

کوریره دلو اسپورت در گزارشی از انتقال احتمالی سردار آزمون از زنیت به ناپولی در انتهای فصل می‌نویسد::«سردار آزمون شاید تبدیل به نخستین بازیکن ایرانی تاریخ ناپولی شود.

مسی ایرانی که الگویش زلاتان است/ رقابت با یوویچ برای گرفتن جای میلیک

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، کوریره دلو اسپورت در گزارشی از انتقال احتمالی سردار آزمون از زنیت به ناپولی در انتهای فصل می‌نویسد:«سردار آزمون شاید تبدیل به نخستین بازیکن ایرانی تاریخ ناپولی شود. مهاجم زنیت در این فصل در فرم ایده‌آلی قرار داشته و عملکردی عالی داشته است: 14 گل و 7 پاس گل در 29 مسابقه. آماری که باعث شده ناپولی برای به خدمت گرفتن او دست بکار شود و البته این مهاجم ایرانی برای جانشینی میلیک، مهاجم لهستانی ناپولی دو رقیب جدی دارد؛ لوکا یوویچ و لورن مورون.

مهاجم کنونی زنیت که پیش از این در تیم‌های روسی روستوف و رابین کازان نیز حضور داشته، ورزش را با والیبال شروع کرده و همچون سایر اعضای خانواده بخصوص پدرش که در این رشته تبحر داشته این ورزش را دنبال می‌کرده اما از 9 سالگی به فوتبال روی آورده است. زمانیکه به عضویت تیم سپاهان ایران درآمد به او لقب مسی ایرانی دادند اما فرم بازی او شباهت زیادی به اعجوبه آرژانتینی ندارد. خودش می‌گوید که الگویش زلاتان ابراهیموویچ، ستاره نامدار سوئدی است و حتی در شکبه‌های اجتماعی نیز از او الگو برداری می‌کند.

آزمون در فصل 17-2016 نامش را در فوتبال اروپا مطرح کرد. او به همراه روستوف در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت و توانست دو گل به بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید بزند. این مهاجم ایرانی بسیار احساساتی است. پس از پایان رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه او ناگهان تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت. دلیل آن هم انتقاداتی بود که رسانه‌ها و هواداران از نمایش او در جام جهانی داشتند.

البته تنها چند ماه بعد کارلوس کی‌روش، سرمربی آن زمان ایران او را متقاعد کرد که به تیم ملی برگردد. آزمون پیش از این نیز مورد توجه باشگاه‌های ایتالیایی قرار گرفته بود. در سال 2017 لاتزیو مذاکراتی را برای خرید او انجام داد اما مشکلات حقوقی که باشگاه روستوف با رابین کازان داشت باعث شد که لاتزیو از خرید او منصرف شود.»

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار