• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
قائم‌مقام مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد:

وزارت خارجه برای جلوگیری از کشتار مسلمانان هند تلاش کند

قائم‌مقام مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد گفت: وزارت خارجه برای جلوگیری از کشتار مسلمانان هند باید هرچه سریعتر به این موضوع ورود کرده و با مذاکره با مسئولان کشورهای مسلمان و همچنین همسایگان کشور هند برای حل این مسئله تلاش کند.

وزارت خارجه برای جلوگیری از کشتار مسلمانان هند تلاش کند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمد مهدی سوری قائم مقام مجمع اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگویی با محکومیت کشتار مسلمانان در هند گفت: این مسأله که حکومت اسلامى باید مدافع مظلومان و یار و یاور آنها باشد و در برابر هجوم ستمگران از آنان حمایت و دفاع کند امری بدیهی است.

وی افزود: حال چه شده دولت جمهوری اسلامی ایران که در قانون اساسی خود بر حمایت بی‎دریغ از مستضعفان و مسلمانان جهان تأکید می‌کند و در اصل سوم بند۱۶  تنظیم سیاست خارجی کشور بر اساس معیارهای اسلام، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی‎دریغ از مستضعفان جهان از مبارزه حق‎طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می‎کند چرا اکنون مسلمانان مظلوم هند که نیاز به کمک و دخالت سایر ملل مسلمان برای احقاق حق شان دارند سکوت کرده است؟

این فعال دانشجویی گفت: آیا هزینه حمایت دیپلماسی از مسلمانان هند بیشتر از هزینه برجام شکست خورده است!

سوری تاکید کرد: با گذشت چند روز از کشتار مسلمانان در هند وزارت خارجه ایران تنها به توییت چند سطری بسنده کرده در حالیکه قانون جدید تابعیت هند نقض آشکار حقوق بشر است.

وی گفت: مهمترین راه نجات مسلمانان مظلوم هند و جلوگیری از ادامه این نسل کشی ورود هر چه سریعتر ایران در عرصه بین‌المللی و در قالب تیم مذاکره کننده دعوت از کشورهای مسلمان و همچنین همسایگان کشور هند برای حل این مسئله است./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار