• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

خدمات ده گانه سپاه قم برای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) گفت: سپاه استان قم تاکنون در ۱۰محور اساسی برای مقابله و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اقداماتی را صورت داده است.

خدمات ده گانه سپاه قم برای مقابله با کرونا

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام گفت: از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در قم تاکنون سپاه استان به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه مدیریت استان و با استفاده از ظرفیت بسیجیان جهادگر و رده‌های مختلف سپاه، اقداماتی را در ده محور انجام داده است.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع)گفت: سپاه پاسداران در زمینه‌های مختلفی از جمله توزیع ۱۸۲هزار بسته بهداشتی در سه مرحله بصورت خانه به خانه، عملیات ضدعفونی اماکن درمانی، زیارتی و عمومی و همچنین استقرار بیمارستان سیار نیروی زمینی سپاه با ظرفیت پذیرش ۲۰۰بیمار فعالیت داشته و تا زمان حل این مشکل به فعالیت خود ادامه می دهد.

سردار شاهچراغی ادامه داد: همچنین تامین کادر درمانی ۴ ایستگاه سیار ستاد اجرایی فرمان امام(ره) که از تاریخ ۸ اسفند ماه در مناطق آذر، شیخ آباد، شهر قائم و میدان نبوت برپا شده و تا کنون ۴۳۷۳ مراجعه کننده داشته است از جمله این اقدامات بوده است.

وی همچنین با اشاره به کنترل ورودی و خروجی عوارضی قم_‌تهران، قم_کاشان و راه آهن گفت: این طرح از ۱۴ اسفند ماه توسط ۳۰نفر از نیروهای یگان فاتحین هر روزه در حال انجام است و موارد مشکوک به مراکز درمانی انتقال داده می‌شود.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) پیگیری تولید ماسک با پارچه سه لایه به همت بسیج دانشجویی و با کمک خیرین، ضدعفونی سازی مساجد، اماکن عمومی و عابربانک‌ها توسط بسیج محلات، راه اندازی مرکز نقاهتگاه یاوران مهدی(عج) با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، مشارکت در طرح «بسیج ملی مبارزه با کرونا» با همکاری اداره کل بهداشت قم و مقابله با محتکرین و اخلالگران سیستم توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان را از دیگر اقدامات سپاه استان قم در مقابله با بیماری کرونا دانست.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار