• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معرفی کتاب

اشتباهات تکرارشدنی

داستان «معسومیت» از زبان پسر جوانی به نام مازیار روایت می‌شود. روایت راوی اول‌شخص داستان نیز با زبان محاوره است. این شخصیت که از ابتدا به نویسندگی علاقه داشته به‌دلیل شرایط زندگی‌اش، طلاق پدر و مادر و خلافکار بودن پدرش نمی‌تواند مدرسه را ادامه دهد.

اشتباهات تکرارشدنی
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، عاطفه جعفری روزنامه نگار نوشت: کتاب امروز قرار است از اشتباهات‌مان بگوید، اشتباهاتی که شاید هر روز آن را مرتکب می‌شویم و دوباره روز بعد آن را تکرار می‌کنیم، حتی متن کتاب و یا حتی اسم آن هم این اشتباه و غلط را به همراه خود دارد. «معسومیت» کتاب جدید مصطفی مستور است که سال ۹۸ توسط نشر مرکز منتشر و استقبال زیادی از آن شد.

????داستان «معسومیت» از زبان پسر جوانی به نام مازیار روایت می‌شود. روایت راوی اول‌شخص داستان نیز با زبان محاوره است. این شخصیت که از ابتدا به نویسندگی علاقه داشته به‌دلیل شرایط زندگی‌اش، طلاق پدر و مادر و خلافکار بودن پدرش نمی‌تواند مدرسه را ادامه دهد و از مقطع راهنمایی ترک تحصیل کرده و در یک کارواش مشغول به کار می‌شود. غلط املایی عنوان داستان نیز ناشی از کامل نبودن سواد راوی قصه است.

????در ادامه داستان، مازیار دوست دوران کودکی‌اش اردلان را می‌بیند که حالا کارگردان رادیو شده و از مازیار دعوت به کار می‌کند. یک‌روز که مازیار برای رسیدگی به امور مرگ پدرش به اداره ثبت احوال رفته، زن جوانی را می‌بیند و به این باور می‌رسد که صدای زن برای اجرای رادیویی مناسب است. سپس مازیار و اردلان هر دو عاشق زن می‌شوند، اما چون مازیار جوانی تودار و درون‌گراست، جرات بیان عشقش را پیدا نمی‌کند و ...

????«معسومیت» مستور رمانی است که برخلاف اصرار متنش به جدی نبودن، همپای بسیاری از آثار او قابل اعتنا، جدی و تاثیرگذار بوده و برای درک هر چه بیشتر آنچه که نویسنده می‌گوید باید آن را چندین بار خواند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار