• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
اندیشکده آمریکایی:

هیچ جایگزین معتبری برای جمهوری اسلامی دیده نمی‌شود

اندیشکده آمریکایی Responsible Statecraft با تاکید بر اینکه هیچ جایگزین معتبر دیگری برای جمهوری اسلامی دیده نمی‌شود، نوشت: جامعه جهانی باید با ایرانی که هست تعامل داشته باشد و نه ایرانی که می‌خواهد باشد.

هیچ جایگزین معتبری برای جمهوری اسلامی دیده نمی‌شود

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، اندیشکده آمریکایی Responsible Statecraft نوشت: هیچ جایگزین معتبر دیگری برای جمهوری اسلامی دیده نمی‌شود. وارث خاندان پهلوی به اصطلاح «شاهزاده» و مجاهدین خلق هر دو جماعتی تبعیدی و به نحوی گسترده‌ مورد تنفر مردم ایران هستند و تنها در تصورات توهم گونه نومحافظه‌کاران است که یکی از این دو جریان بتواند به قدرت برسد. جامعه جهانی باید با ایرانی که هست تعامل داشته باشد و نه ایرانی که می‌خواهد باشد.

ترامپ با نقض احمقانه توافق هسته‌ای ایران و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایرانی که موافق و تابع این توافق بود، فضای درونی سیاست ایران را نیز دست خوش تغییرات بزرگی کرد. روحانی در ازای تلاش عمل‌گرایانه‌اش برای برقراری ارتباط با غرب، چیزی به دست نیاورده است.

آلمان، انگلیس و فرانسه به اضافه ایتالیا و اسپانیا می‌بایست هر چه زودتر مکانیزم جدیدی را برای تعامل با ایران فعال کند. اتحادیه اروپا باید با اعضای جدید پارلمان ایران وارد تعامل شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار