• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
خلعتبری در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

فوتبال بدون تماشاگر لذتی ندارد/ همه از کار با گل‌محمدی لذت می‌برند

فوتبال بدون هوادار معنا ندارد و متاسفانه ما در غیاب آنها بسیار ضرر می‌کنیم. اگر دست من بود و ما تصمیم‌گیرنده بودیم به جای چنین تصمیمی بازی‌ها را لغو می‌کردیم تا از لذت بازی‌ها کاسته نشود.

فوتبال بدون تماشاگر لذتی ندارد/ همه از کار با گل‌محمدی لذت می‌برند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم فوتبال شهرخودرو پس از پیروزی خانگی مقابل نفت مسجدسلیمان خود را برای تقابل با پرسپولیسی آماده می‌کند که بدون انجام بازی مقابل سپاهان زمان بیشتری برای استراحت و آماده‌سازی داشته است. نماینده فوتبال مشهد در لیگ برتر برای این بازی محمدرضا خلعتبری را به علت مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. بازیکنی که هواداران پرسپولیس نسبت به او حساسیت‌های ویژه‌ای دارند. با اینکه شهرخودرو نیز مانند سایر نماینده‌های ایران در آسیا نتایج خوبی به دست نیاورده، اما خلعتبری هم‌اکنون جزء 6دریبل‌زن برتر هفته دوم لیگ قهرمانان آسیاست. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با این بازیکن با تجربه را در ادامه می‌خوانید.

در یک بازی بدون تماشاگر پیروز شدید و دست پر به مصاف پرسپولیس می‌روید.

بله، بازی بسیار خوبی را مقابل نفت مسجدسلیمان ارائه دادیم و همه از تماشای آن لذت بردند. خدا را شکر که نتیجه بازی با فولاد را جبران کردیم اما دوست داشتیم هواداران‌مان در ورزشگاه حاضر باشند.

هر چند به خاطر مصدومیت بازی را از دست دادی!

بله، اصلا حس خوبی به این مصدومیت نداشتم و مشخص شد نمی‌توانم بازی کنم. امیدوارم زودتر از موعد بتوانم به میادین برگردم.

شما هم اعتقاد دارید حتی در چنین شرایطی باید هواداران به ورزشگاه بیایند؟

صددرصد هواداران باید برای همه بازی‌ها حضور داشته باشند و اینکه می‌گویند به خاطر پیشگیری این امر ممنوع شده قابل پذیرش نیست. اگر این‌گونه است همان‌طور که کشوری مانند ایتالیا مسابقات خود را لغو کرد، ما نیز باید به کلی برگزاری بازی‌ها را به تعویق بیندازیم. فوتبال بدون هوادار معنا ندارد و متاسفانه ما در غیاب آنها بسیار ضرر می‌کنیم. اگر دست من بود و ما تصمیم‌گیرنده بودیم به جای چنین تصمیمی بازی‌ها را لغو می‌کردیم تا از لذت بازی‌ها کاسته نشود.

در این شرایط خانواده‌هایتان نگران نیستند؟

همان‌طور که مصدومیت جزئی از فوتبال است هر بیماری دیگری نیز امکان ابتلا به آن وجود دارد. مگر می‌شود خانواده‌ها نگران نباشند؟ اما آنها به سبک زندگی ما عادت کرده‌اند. ویروس‌های دیگری نیز قبلا وجود داشته که موجب مرگ خیلی‌ها شده اما ما فوتبالیست هستیم، قرارداد داریم و موظفیم برای باشگاه‌مان بازی و تمرین کنیم.

با توجه به شیوع کرونا این احتمال وجود دارد که AFC مجددا درباره میزبانی ایران تصمیم‌گیری کند. فکر می‌کنی درنهایت سرنوشت فوتبال باشگاهی ما در لیگ قهرمانان چه خواهد شد؟

حتی دلم نمی‌خواهد در این باره فکر کنم ولی امیدوارم چنین تصمیمی اتخاذ نشود. ما در دور برگشت میزبان خواهیم بود و بی‌صبرانه در انتظار آن بازی‌ها هستیم. تا به امروز سه بازی بیرون خانه انجام داده‌ایم و همین اتفاق کار را برایمان سخت کرده است. در ایران بهترین امکانات و امنیت را داریم بنابراین هیچ مشکلی برای میزبانی از تیم‌ها نخواهیم داشت.

با توجه به نتایج کسب شده از سوی نمایندگان ایران و شرایط نامعلوم فعلی فکر می‌کنی درست‌تر بود اگر از شرکت در لیگ قهرمانان انصراف می‌دادیم؟

خیر به هیچ وجه. درست است که مقابل رقیبان در زمین خودمان می‌توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم اما انصراف از لیگ قهرمانان کار را برای ایران سخت می‌کرد و اتفاقات بدتری برای فوتبال ما رخ می‌داد.

پس از آمدن به پدیده گفتی گل‌محمدی از تو خواسته بود به این تیم بیایی و حالا خودش رفته است، حضور او را در پرسپولیس چطور می‌بینی؟

زمانی که در ذوب‌آهن بودم با او تماس گرفتم و گفتم می‌خواهم به پدیده بیایم. فرقی ندارد چه کسی سرمربی من است چراکه مشهد مانند خانه من می‌ماند. دو سال در این شهر خدمت سربازی‌ام را گذراندم و از گل‌محمدی نیز گله‌ای نیست. برای او در پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم چراکه می‌دانم همه فوتبالیست‌ها از کار کردن با او لذت می‌برند.

راستی؛ خبر بد اینکه شهرخودرو از سوی کمیته تعیین وضعیت از 2 پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد.

آقای حمیداوی با هزینه شخصی این تیم را اداره می‌کند و قطعا برای این مشکل نیز راه‌حلی اندیشیده می‌شود.

* نویسنده: مهتاب لطفیان، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار