• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان در گفت‌وگو با «فرهیختگان» مطرح کرد

جزئیات تشکیل ستاد پیشگیری از کرونا و قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد در لرستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با اشاره به شیوع کرونا در این استان تصریح کرد: «در کنار بحث سیل، توجه به بحث مقابله با شیوع مبارزه با کرونا و بخشنامه‌ای ابلاغی از سوی سازمان مرکزی، ستاد دیگری هم برای مواجهه با ویروس کرونا تشکیل شده است.

جزئیات تشکیل ستاد پیشگیری از کرونا و قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد در لرستان

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بارش شدید و مستمر باران از روز سه‌شنبه ششم اسفندماه در استان لرستان، باعث طغیان رودخانه‌ها و به دنبال آن تخریب برخی ساختمان‌ها و پل‌ها و همچنین موجب آبگرفتگی و جاری شدن سیل در معابر اصلی برخی مناطق این استان شد.

سیامک بهاروند در گفت‌وگو با «فرهیختگان» درباره وضعیت لرستان پس از وقوع سیل اخیر اظهار کرد: «در طی ۴۸ ساعت گذشته دو موج بارش باران داشتیم که موج اول از روز دوشنبه شروع و تا بعد از ظهر روز سه‌شنبه ادامه داشت و مجددا موج دوم از شب سه‌شنبه شروع شد و تا صبح چهارشنبه تداوم یافت. این دو موج باعث شد در برخی از نقاط به‌طور کلی از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر بارش باران داشته باشیم. بیشترین آمار بارش‌ها در شهر‌ها مربوط به شهر نورآباد بوده که با ۱۴۴ میلی‌لیتر بارش بوده است.»

وی درخصوص خسارات و آسیب‌های سیل در لرستان اظهار کرد: «سیلاب در شهرهای نورآباد الیگودرز و پلدختر و روستاهای اطراف برخی از پل‌ها را تخریب کرده و آب وارد منازل برخی مردم شده است. البته خوشبختانه با تمهیدات دولت، سپاه و هلال‌احمر همه مردم منازل‌شان را تخلیه و اسکان موقت شدند.»

بهاروند در تشریح وضعیت استان افزود: «روز دوشنبه گاز در این شهر قطع شده بود که با تلاش مسئولان بعد از ظهر سه‌شنبه وصل شد. عبور و مرور در جاده خرم‌آباد به پلدختر به دلیل سیل قطع شده و تنها راه دسترسی مسیر خرم‌آباد پل زال به پلدختر است که راهی کوهستانی است و مشکلاتی مانند ریزش و رانش در جاده‌ها وجود دارد. راه ارتباطی ۹۰ روستا در کل استان قطع شده است و تعدادی روستا در محاصره سیل قرار دارند اما نه به آن معنی که خطرناک و در حال فروکش کردن باشد. برق، آب و گاز چند روستا قطع شده بود که تا بعد از ظهر روز گذشته وصل شد. البته با توجه به اطلاع‌رسانی قبلی و همکاری مردم، آسیب‌ها به صورت حداقلی بود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان درخصوص آسیب به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان گفت: «در سیل فروردین‌ماه ۹۸ هیچ‌کدام از مراکز دانشگاهی دچار مشکل نشدند. اکنون هم مشکلی نداریم چراکه اکثر واحدها در منطقه‌ای جانمایی شدند که در معرض سیل و سیلاب نیستند.»

بهاروند افزود: «خوشبختانه در حال حاضر وضعیت عادی است، فقط در نورآباد کمی آب بیشتر به خانه‌ها رسوخ کرده است. حجم سیلاب بالا رفته اما به مانند سیل فروردین ماه نیست. میزان بارش یک‌باره کاهش پیدا کرد و بارندگی قطع شد.»

وی درخصوص آمادگی و ارائه خدمات دانشگاه آزاد اسلامی به مردم مناطق سیل‌زده خاطرنشان کرد: «با توجه به نامه‌ای که صالحی آرا، مسئول قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی برای ما ارسال کرد، در واحد ستاد قرارگاه جهادی را تشکیل دادیم و آماده خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده هستیم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان با اشاره به شیوع کرونا در این استان تصریح کرد: «در کنار بحث سیل، توجه به بحث مقابله با شیوع مبارزه با کرونا و بخشنامه‌ای ابلاغی از سوی سازمان مرکزی، ستاد دیگری هم برای مواجهه با ویروس کرونا تشکیل شده است. در حال حاضر خوابگاه‌ها تعطیل شده و از ابتدای هفته شست‌وشو و ضدعفونی قسمت‌ها و بخش‌های مختلف دانشگاه اعم از خوابگاه‌ها و کلاس‌ها در حال انجام است.»

بهاورند درخصوص تعطیلی دانشگاه‌های آزاد استان لرستان در هفته آینده گفت: «هنوز برای تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روز شنبه تصمیم قطعی گرفته نشده است. عصر سه‌شنبه دانشگاه دولتی لرستان تا پایان اسفندماه را تعطیل اعلام کرد و ما منتظر تصمیم سازمان مرکزی هستیم و احتمال دارد مانند دانشگاه لرستان، خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان را تعطیل کنیم. ما در شهرهای مختلف استان بیش از هزار دانشجوی غیربومی در خوابگاه‌ها داریم.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار