• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مصاحبه اختصاصی الجزیره اسپورت با مربی پیشین سیتی

پیگرینی: عاقبت تبدیل مدیر به مالک همین است

نمی‌خواهم بگویم در فیفا و به تبع آن یوفا، عدالت و انصاف موج می‌زند، اما به هر حال در این خصوص به نظر من عدالت رعایت شده و حکم عادلانه است. همه باید مطیع قانون باشند

پیگرینی: عاقبت تبدیل مدیر به مالک همین است

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سرمربــــی پیشین تیـــم فوتبال باشگاه منچسترسیتـــی با توجه به مشکلات پیش‌آمده اخیر برای این باشگاه قدیمی، بزرگ و البته ثروتمند به سوالات خبرنگار الجزیره‌اسپورت پاسخ داده است. حکم سنگین یوفا باعث شده من‌سیتی برای دو فصل از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم شود.

      به نظر شما حکم صادرشده علیه منچسترسیتی عادلانه است؟

نمی‌خواهم بگویم در فیفا و به تبع آن یوفا، عدالت و انصاف موج می‌زند، اما به هر حال در این خصوص به نظر من عدالت رعایت شده و حکم عادلانه است. همه باید مطیع قانون باشند. همیشه گفته‌ام تبدیل مدیرعامل به مالک به یک مجموعه مردمی و قدیمی صدمه وارد می‌کند و این هم یک مثال واضح از این موضوع.

      منظور شما از تبدیل مدیرعامل به مالک کمک بزرگی است که امارات به این باشگاه کرده است؟

این خیلی‌خوب است که یک نفر ثروت خود را وارد فوتبال کند، اما اگر امکان داشت دوست داشتم از آنها بپرسم چرا این کار را می‌کنید؟ به هرحال وقتی کسی مالک می‌شود لزومی ندارد قوانین باشگاه را به‌طور کامل رعایت کند. خطر پولشویی افزایش پیدا می‌کند، برای هواداران دیگر ارزشی قائل نیست و خود را همه‌کاره باشگاه می‌داند، حتی اگر علم اداره باشگاه را نداشته باشد.

      می‌خواهید بگویید شیخ اماراتی یا وکیل قطری مقصر اصلی هستند؟

نه، آنها مقصر اصلی نیستند. موضوع این است که مقصر خود هواداران هستند، هواداران واقعی نباید اجازه بدهند تیم‌شان از حالت مردمی خارج شده و به دست یک مالک غیربومی سپرده شود.
مالکیت یک باشگاه چه سودی دارد، جز اینکه به یک نفر هدیه‌ای به نام اقامت و پاسپورت دوم می‌دهد یا برای او شهرت و محبوبیت به ارمغان می‌آورد.

      شما در طول مربیگری خود سابقه مربیگری در تیم فلسطین شیلی را داشته‌اید، این تیم عجیبی است. از تجربه خود در آن دوران بگویید.

پلستینو که البته تلفظ اسپانیایی نام کشور فلسطین است، باشگاهی است که مهاجران و آوارگان فلسطینی پس از از دست دادن خانه‌ها و زمین‌های خود و پناه آوردن به شیلی و به‌طور کلی آمریکای جنوبی برای آن انتخاب کردند. البته سال‌های سال از آن می‌گذرد و حالا بازیکنان فلسطین در شیلی دیگر کاملا فلسطینی نیستند و کشور خود را شیلی می‌دانند. از آن دوران دو نسل می‌گذرد، تاریخ جالبی دارد و من وقتی پای خاطرات هواداران قدیمی آن می‌نشستم به خاطر ظلمی که به آنها شده، افسوس می‌خوردم.

      به نظر شما گواردیولا من‌سیتی را ترک می‌کند و سوال دیگر اینکه اگر شما بودید همین کار را می‌کردید؟

گواردیولا همین حالا هم من‌سیتی را ترک کرده و از رفتارش و حرف‌هایی که می‌زند به راحتی می‌شود این را پیش‌بینی کرد. باید صادقانه بگویم که نمی‌شود در خدمت کسانی بود که قانون را رعایت نمی‌کنند، اکنون هواداران نباید علیه گواردیولا باشند، او مقصر نیست و حق دارد نگران نام خود و محبوبیت خود باشد.

*  مترجم: بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها