• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سرمربی تیم تکواندوی بانوان دانشگاه آزاد اسلامی

زین‌العابدینی: فصل بعد برای قهرمانی می‌جنگیم

ریحانه زین‌العابدینی گفت: این قول را می‌دهم که در فصل آینده تیمی منسجم‌تر و بهتری را به رقابت‌ها بفرستیم و یکی از مدعیان قهرمانی باشیم.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، با رسیدن 10 تیم برتر دور اول به مرحله دوم رقابت‌های تکواندوی کشور، رقابت بین تیم‌های داغ‌تر و جذاب‌تر از قبل شده است و تیم دانشگاه آزاد اسلامی که یکی از این 10 تیم است روز پنجشنبه با پیروزی در هفته‌های چهارم، پنجم و ششم توانست گام بلندی به سوی کسب سکو بردارد و حالا این تیم در رتبه چهارم جدول قرار گرفته است. سرمربی تیم بانوان تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی با هدایت خوب خود موفق شده تا به اینجای کار نتایج خوبی با تیم جوان و کم‌ستاره به دست بیاورد. به همین منظور با او تماس گرفتیم تا درخصوص شرایط تیم تکواندوی دانشگاه آزاد اسلامی با او همکلام شویم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با ریحانه زین‌العابدینی را در ادامه می‌خوانید.

درخصوص هفته چهارم و بازی مقابل هیات بهار صحبت کنید.

ما از وقتی که به مرحله دوم رقابت‌ها رسیدیم بازی ساده‌ای را تجربه نکردیم و قطعا هر 10 تیم این مرحله حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. قطعا در این مرحله بازی سبکی نخواهیم داشت و سعی می‌کنیم در تمامی بازی‌های پیش‌رو و برنده از میدان خارج شویم. تیم هیات بهار هم یکی از تیم‌های خوب این مرحله است که از بازیکنان نوجوان استفاده می‌کرد و همین مساله باعث شد که آنها تیمی قدرتمندتر نسبت به مرحله مقدماتی داشته باشند، اما خدا را شکر ما این بازی را با نتیجه 5 بر 3 به پایان رساندیم و البته باید بگویم که ما یک دست را هم در راند طلایی واگذار کردیم.

اما در بازی مقابل جنوب شرق ظاهرا جدال آسان‌تری داشتید و این را نتیجه بازی مشخص می‌کند.

بله، این بازی نسبت به دیدار هیات بهار برای ما ساده‌تر بود و البته باید بگویم که به خاطر بازگشت چند مصدوم توانستیم ارنج بهتری داشته باشیم و این دیدار را با نتیجه 7 بر یک به نفع خودمان خاتمه دادیم. ما در این دیدار توانستیم در یک‌سری از اوزان عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشیم و همین موضوع به اختلاف بالای ما کمک کرد. باید اشاره کنم که من در این دور از مسابقات به‌عنوان مربی برتر هفته انتخاب شدم.

ظاهرا سخت‌ترین بازی این دور را مقابل شوکا لاوین مریوان برگزار کردید؟

بله، واقعا بازی سختی بود و باید اعتراف کنم که از این دیدار به‌شدت می‌ترسیدم. ما در دور مقدماتی برابر این تیم نتیجه درخشان 7 بر یک را به سود خود تمام کردیم که البته دلیل اصلی‌اش این بود که این دیدار در هفته ابتدایی لیگ برگزار شد و ما با تمام قوا برابر این تیم قرار گرفته بودیم و اگر در هفته‌های بعد مقابل این تیم قرار می‌گرفتیم شاید به دلیل مصدومان زیادی که به خاطر بازی‌های فشرده روی دست تیم مانده بود، نمی‌توانستیم با این نتیجه این تیم را شکست دهیم، اما در این مرحله بحث فرق داشت و بچه‌های ما بازی سنگینی را پشت سرگذاشتند که البته با لطف خدا و تلاش تمامی اعضای تیم موفق شدیم این دیدار را هم 5 بر 3 به پایان برسانیم و این دور از مسابقات را با 3 پیروزی شیرین پشت سر بگذاریم.

هنوز هم مصدومان زیادی در تیم وجود دارند؟

بله، ما در دور اول سهیلا سیاحی را از دست دادیم، ریحانه زرینی هم با مشکل از ناحیه کشاله مواجه است و سپیده سفری هم از ناحیه کشکک زانو با مصدومیت دست‌وپنجه نرم می‌کند. متاسفانه به خاطر بازی‌های فشرده این مصدومیت‌ها با یک بازی مجددا تشدید می‌شود و همین موضوع کار ما را سخت کرده است.

با نتایج کسب شده در این 6 هفته امیدی به قهرمانی دارید؟

اگر بخواهم واقع‌گرا باشم باید بگویم که خیر این امر شدنی نیست. ما امسال خیلی دیر تشکیل تیم دادیم و به همین دلیل اکثر بازیکنان ملی‌پوش و بازیکنانی که سابقه ملی داشتند را از دست دادیم و به ناچار از ترکیبی جوان در این رقابت‌ها استفاده کردیم. حالا هم نمی‌توانیم با دو سه برد خودمان را برای صدر جدول کاندیدا بدانیم، اما این قول را می‌دهم که در فصل آینده تیمی منسجم‌تر و بهتری را به رقابت‌ها بفرستیم و یکی از مدعیان قهرمانی باشیم.

فکر می‌کنید چه سکویی نصیب دانشگاه آزاد اسلامی شود؟

ببینید ما باید بازی‌به‌بازی پیش برویم. تیم‌های حریف ما هرکدام در تیم‌شان دو سه ستاره دارند و با توجه به حضور اسپانسر در این رقابت‌ها همه بازیکنان از ‌انگیزه بالایی برخوردار هستند. ما در این بازی‌ها تنها از دو سه بازیکن کهنه‌کار استفاده می‌کنیم و همین کارمان را سخت کرده است، اما تلاش می‌کنیم رتبه سوم یا چهارم را به خودمان اختصاص دهیم.

* نویسنده: آرش محمدی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار