• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بررسی وضعیت تنیس ایران در گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سرمربی سابق تیم ملی

احمدوند: به‌طور کامل تنیس را نابود کردند

نامنی به‌طور کامل این رشته را نابود کرد. ضعیف‌ترین شخصی که به فدراسیون آمد او بود. برخلاف برخی مسائل مطرح شده، مشکلات فدراسیون از نظر من، مالی نیست بلکه مدیریتی است. نمی‌دانم دلیل این انتخاب چه بوده است.

احمدوند: به‌طور کامل تنیس را نابود کردند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، آبان‌ماه سال گذشته بود که با پایان دوره 4 ساله مجید شایسته در فدراسیون تنیس، وزارت ورزش وی را به‌عنوان سرپرست معرفی کرد تا شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم شود. دوره سرپرستی شایسته در فدراسیون تنیس 10ماهه شد، اما بازهم خبری از برگزاری انتخابات نبود تا اینکه وزارت ورزش تصمیم گرفت تا فرد دیگری را به‌عنوان جایگزین معرفی کند. 9 شهریورماه امسال احمد نامنی با حکم وزیر ورزش و جوانان به‌عنوان سرپرست معرفی شد اما از ورود وی به فدراسیون حاشیه‌های زیادی برای این رشته به وجود آمد. بالاخره وزارت ورزش تصمیم گرفت ثبت‌نام از نامزدها را انجام دهد که این کار دی‌ماه امسال صورت گرفت. 13 نفر برای حضور در انتخابات نامزد شدند که در نهایت صلاحیت مدیریتی پنج نفر از نامزدها تایید شد و در ادامه نیز چند نفر دیگر به این جمع اضافه شدند. با این حال برخی اهالی خانواده تنیس معتقدند آنهایی که اهل فن بودند جزء تایید شده‌های نهایی قرار نگرفتند. نکته جالب اینجاست که در سال 97 وزارت ورزش یک بار ثبت‌نام از نامزدها را انجام داده بود، اما بعد از مدتی محمدرضا داورزنی، معاون وقت وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد انتخابات با حضور یک نامزد برگزار نمی‌شود. برای شرایط این روزهای تنیس سراغ سرمربی سابق تیم ملی ایران رفتیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سعید احمدوند را در ادامه می‌خوانید.

ثبت‌نام از نامزدها انجام شد، فکر می‌کنید از بین آنها شخصی هست که بتواند به تنیس کمک کند؟

بله، من کامیار کیمیایی را می‌شناسم که قبلا در فدراسیون تنیس کار کرده است. امیدوارم هیات‌ها هم به‌گونه‌ای تصمیم بگیرند تا این رشته به دست یک فرد اهل تنیس بیفتد.

شرایط این روزهای تنیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

دیگر تنیسی نداریم که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم. هر کسی هر کاری دوست داشته انجام داده و می‌توان گفت دیگر چیزی از تنیس باقی نمانده است.

ورزشکاران گلایه‌ای از این موضوع ندارند؟

اوضاع فدراسیون آنقدر خراب است که جایی برای صحبت در مورد گلایه بچه‌ها باقی نمی‌ماند. تنیس به سمت‌وسویی رفته که محلی برای عده‌ای خاص شده تا بتوانند اهداف خود را پیش ببرند. آنقدر در این مدت دروغ شنیده‌ایم که ناامید هستیم تا بتوان چیزی را تغییر داد. فدراسیون دست کسانی افتاده که مدت‌ها در ورزش همگانی بوده‌اند، اما طوری رفتار می‌کنند که گویی از ما که 40 سال در این رشته بوده‌ایم بیشتر درباره تنیس می‌فهمند.

امکان بازگشت شما چقدر است؟

من تیرماه به همکاری‌ام پایان دادم. فعلا هم معتقدم فدراسیون نداریم و تیم‌ملی هم بلاتکلیف است. باید منتظر آینده ماند تا رئیس جدید انتخاب شود.

همچنان مانند برخی دیگر از اهالی تنیس منتقد نامنی هستید؟

بله، چون ایشان به‌طور کامل این رشته را نابود کرد. ضعیف‌ترین شخصی که به فدراسیون آمد او بود. برخلاف برخی مسائل مطرح شده، مشکلات فدراسیون از نظر من، مالی نیست بلکه مدیریتی است. نمی‌دانم دلیل این انتخاب چه بوده است. واقعا آنهایی که تصمیم‌گیرنده هستند باید پاسخ دهند که با توجه به عملکرد ضعیفی که نامنی در ورزش همگانی داشت چطور او را برای یک رشته تخصصی انتخاب کرده‌اند؟ او قرار است فقط انتخابات را برگزار کند اما در هیات‌رئیسه آسیا هم ثبت‌نام کرده است. آقایان هر روز به دنبال یک عنوان و سمت هستند، بعد می‌گویند چرا ورزش رشد نمی‌کند. امیدوارم به‌زودی از این منجلاب بیرون بیاییم و اوضاع تنیس سروسامان بگیرد.

* نویسنده:  بهاره محمدی، روزنامه نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار