• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مصاحبه کوریره دلو اسپورت با ستاره تمام نشدنی

ایبرا: پیش می‌آید که بازیکن از تیمش بزرگ‌تر باشد

بازیکن تیم فوتبال آث میلان گفت: پیش می‌آید که بازیکن از تیمش بزرگ‌تر باشد، مثلا توتی در رم، رائول در مادرید یا مثلا مارادونا در هر تیمی، اما این موضوع درباره من صدق نمی‌کند.

ایبرا: پیش می‌آید که بازیکن از تیمش بزرگ‌تر باشد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،  ستاره تمام نشدنی تیم فوتبال آث میلان ایتالیا در مصاحبه با «کوریره دلواسپورت» ضمن اشاره به تصمیم جدی خود برای پایان دادن به فوتبال حرفه‌ای گفت: «همیشه تلاش کرده‌ام در اوج باشم و اگر این اتفاق رخ ندهد یعنی رسیدن به خط پایان.»

      از آخرین بازی مهم شروع کنیم، شکست برابر اینترمیلان در شبی که بهترین بودی!

نه، بهترین نبودم چون میلان شکست خورد، زمانی می‌توانم بگویم بهترین بوده‌ام که تیم هم پیروز شود. من که مهم نیستم. آن شب گل زدم و پاس‌گل دادم اما حیف، شکست خوردیم و قدرت تیمی ما کمتر بود.

      مصاحبه با تو سخت است، هر لحظه بیم آن می‌رود که عصبانی بشوی و بروی، اما می‌خواهم شجاعانه سوالی از شما بپرسم، چرا فکر می‌کنی امکان دارد یک بازیکن بزرگ‌تر از تیمش باشد؟

امکانش هست، پیش می‌آید که بازیکن از تیمش بزرگ‌تر باشد، مثلا توتی در رم، رائول در مادرید یا مثلا مارادونا در هر تیمی، اما این موضوع درباره من صدق نمی‌کند. من مغرور نیستم و ادعایی هم ندارم، از ظلم و زورگویی خوشم نمی‌آید و وقتی حرف بی‌منطقی بشنوم کوتاه نمی‌آیم و این باعث می‌شود همه فکر کنند، آدم عصبی و مغروری هستم.

      فوتبال ایبرا هیچ‌وقت تمام نمی‌شود؟

هر چیزی بالاخره روزی به نقطه پایان می‌رسد. تصمیم دارم در پایان این فصل خبری در این خصوص به رسانه‌ها بدهم. پایان کار من را در فوتبال، مردم اعلام می‌کنند و وقتی هنوز تشویق می‌شوم و گل می‌زنم، یعنی راه ادامه دارد اما درخصوص فصل آینده به خط پایان فکر می‌کنم. دوست ندارم فقط برای پول و کسب درآمد به فوتبال ادامه بدهم، تا زمانی هستم که بودنم به سود تیم باشد.

      بعد از این همه بازی در تیم‌های مختلف آیا می‌توانی به تعهد و پایبندی به یک تیم خاص اشاره کنی؟

میلان همیشه برای من یک خانه امن بوده، اما بله درست می‌گویید، من مثل توتی همیشه در یک لباس نبوده‌ام. بارسلونا برای من یک تجربه بزرگ بود، مدت زمانی که در آمریکا بودم نیز بسیار هیجان‌انگیز و عالی بود. در کل به نظر من لیگ ایتالیا جذاب‌ترین لیگ اروپاست اما حیف است که بازیکن فوتبال همه این فرصت‌ها را در زندگی حرفه‌ای خود تجربه نکند.

      فوتبال سوئد در چه وضعیتی است؟ در برنامه‌های بلندمدت خود هرگز به مربیگری فکر نمی‌کنی؟

مربیگری بسیار پیچیده است، یکی از ابعاد آن مدیریت است، مدیریت رفتاری، ذهن و پرسنل. البته من در هیچ‌کدام از اینها انسان موفقی نیستم، نمی‌دانم به هر حال تکذیب نمی‌کنم و از آینده خبر ندارم، اما اطمینان دارم که در چند سال آینده هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. فوتبال سوئد در مقطعی پیشرفت خوبی داشت و مربیان خوبی هم بالای سر تیم بودند، اما دچار افت شد. طبیعی بود اما می‌توانستیم از آن جلوگیری کنیم. سوئد کشور فوتبال‌خیز نیست اما همیشه استعدادهای خوبی را به دنیای فوتبال باشگاهی معرفی کرده است. نسل طلایی فوتبال سوئد خیلی وقت است که تکرار نشده و من همیشه دوست داشتم بخشی از یک تیم تاریخی باشم ولی نشد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار