• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

سازمان مدیریت بحران: امکانات لازم برای برف‌روبی را نداریم

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به مجروحیت 78 نفر در حادثه بارش برف در گیلان گفت: به تجهیزات و امکانات ویژه‌ای برای برف روبی نیاز داریم.

سازمان مدیریت بحران: امکانات لازم برای برف‌روبی را نداریم

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمدفرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگویی درباره آخرین اقدامات امدادرسانی در استان گیلان اظهار داشت:‌در حال حاضر 200 مسیر اصلی و فرعی استان مسدود شده است که به زودی بخش اعظمی از مسیرهای اصلی در استان باز می‌شود.

وی بیان داشت: به عنوان مثال آزادراه قزوین ـ رشت توسط نیروهای امدادی بازگشایی شده است ولی از سوی دیگر مردم همکاری لازم را برای کاهش بار ترافیکی در این مسیر ندارند و می‌توانند دور بزنند و به سمت قزوین بروند ولی  خواهان طی این مسیر هستند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: طول ترافیک در این مسیر به 15 کیلومتر هم رسیده بود که در حال حاضر با بازگشایی مسیر کاهش یافته است در حال حاضر مسیر در داخل شهرهای گیلان باز شده است و شهروندان می‌توانند راحت تردد داشته باشند.

وی گفت: برق 165 هزار مشترک در 194 روستا در استان گیلان قطع شده است که از این تعداد 85 هزار مشترک امروز تا قبل از ظهر برق‌شان وصل شد.

لطیفی تأکید کرد:‌ 1600 نفر از در راه ماندگان را اسکان اضطراری داده‌ایم و آب شرب 12 هزار مشترک در 50 روستا نیز قطع شده بود که هر جا برق وصل شود به تناسب آب هم وصل خواهد شد.

وی تأکید کرد:‌ 78 نفر دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند که به درمانگاه مراجعه کرده‌اند و بر اساس اطلاعات تأیید نشده 7 نفر جان خود را از دست داده‌اند که تا کنون 3 نفر از آنها به دلیل سقوط بهمن و ریزش سقف خانه فوت‌شان تأیید شده است.

لطیفی بیان داشت:‌ 150 هزار اکیپ نیرو در منطقه حضور دارند و از صبح امروز به دلیل محدودیت تردد، عملیات با کندی پیش می‌رود 300 نجات‌گر از هلال‌احمر خدمات‌رسانی لازم را انجام دادند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درخواست کرد: مردم همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند.

وی بیان داشت‌: نیروهای ارتش در منطقه بسیج شده‌اند و از سوی دیگر نیروهای سپاه نیز با راه‌اندازی آشپزخانه سیار و نانوایی سیار خدمات لازم را ارائه می‌دهند و استان‌های قزوین، زنجان و مازندران برای برف روبی به همراه تجهیزات و امکانات مورد نیاز در منطقه حضور پیدا کردند.

لطیفی یادآور شد:‌ ارتفاع برف در ارتفاعات به دو متر هم می‌رسد متأسفانه امکانات و تجهیزات لازم برای کاهش حجم برف را نداریم و با استفاده از نمک‌پاشی میزان حجم برف در حال کاهش است.

وی درباره زلزله اخیر در این استان گفت: زلزله‌ای 4.5 ریشتری در منطقه گیلان و در منطقه شفت و احمدسر اتفاق افتاده که تیم‌های ارزیابی به محل حادثه اعزام شده‌اند./ فارس

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار