• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

اسلامیان: اسکوچیچ از ابتدا جزو گزینه‌های ما بود

محمود اسلامیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کرد، نام دراگان اسکوچیچ از ابتدا در بین گزینه‌های هدایت تیم ملی بوده و او یک شبه برای این سمت انتخاب نشده است.

اسلامیان: اسکوچیچ از ابتدا جزو گزینه‌های ما بود

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمود اسلامیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه شد که دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی شد، اظهار داشت: به هر دلیلی که دیگر در این مدت متوجه شدید و می‌دانید آقای قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب نشد. باشگاه سپاهان مخالف این قضیه بود و باید پذیرفت که با مخالفت مسئولان این باشگاه نشد که قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی شود.

وی ادامه داد: ما الان کل پول‌های‌مان در فیفا و AFC بلوکه شده و از آن طرف فدراسیون منابع مالی ندارد و همان مشکلاتی که پرسپولیس و استقلال دارند فدراسیون هم دارد. از دولت انتظار داریم که در شرایط بحرانی به کمک فوتبال بیاید. ما الان چند میلیون دلارمان در فیفا و AFC با فشار ظالمانه آمریکا و صهیونیست‌ها بلوکه شده است و در این شرایط نمی‌توان کار کرد. یک زمانی پول داریم یک ماشین شیک می‌خریم و وقتی پول نداریم باید متناسب با شرایط تصمیم بگیریم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: در این شرایط بهترین گزینه اسکوچیچ بود. او رزومه دارد و در کرواسی و جاهای مختلف کار کرده است. اسکوچیچ مربی است که فوتبال ایران را می‌شناسد. منطقی این است که اول اجازه بدهیم طرف کار کند و ما هم نظارت کنیم و بعد از آن نقد کنیم. این برخوردها درست نیست. از پیشکسوتان فوتبال می‌خواهم به این نکته توجه کنند که تیم ملی عزت ماست.

اسلامیان درباره اینکه انتخاب اسکوچیچ ناگهانی بود، گفت: ناگهانی نبود. در فدراسیون نمی‌شود هر چیزی را قبل از اینکه تصمیم‌گیری شود گفت، چون هزاران حاشیه و مسائل مختلف به وجود می‌آید. اسکوچیچ جزو گزینه‌ها اسمش مطرح بود و وقتی قلعه‌نویی نتوانست به تیم ملی بیاید جمع‌بندی فدراسیون روی اسکوچیچ شد. الان همه باید حمایت کنیم و جای نقد نیست. نقد کردن برای زمانی است که کار او را ببینیم و اگر ضعف داشت بگوییم.

وی در پاسخ به این سؤال که تکلیف قرارداد ویلموتس چه می‌شود و اینکه گفته می‌شود فدراسیون فوتبال یک بدهی 100 میلیاردی به او دارد، تصریح کرد: نه این‌طور نیست، ویلموتس یک بند قرارداد دارد که هر طرف قرارداد را فسخ کند سه ماه غرامت دریافت می‌کند. قرارداد او مکتوب است و وقتی نمایندگان ویلموتس هم با آقای تاج در ترکیه ملاقات کرده بودند، اظهار کرده بودند که چرا او این قرارداد را با چنین بندی امضا کرده است، چون چیزی دست‌شان را نمی‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: قرارداد فدراسیون فوتبال با ویلموتس با نظر کارشناسان معتبری امضا شد و همین بند فسخ قرارداد هم با نظر آنها بوده است. بالاخره ما در شرایطی هستیم که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها در AFC هم دارای لابی هستند و ممکن است این بازی‌ها را برای مربیان هم درآورده باشند.

اسلامیان در پاسخ به این سؤال که «چه اتفاقی می‌افتد که ما بعد از هشت سال سرمربیگری کی‌روش در تیم ملی به اسکوچیچ می‌رسیم؟»، گفت: دعایش را باید به کسانی بکنیم که که هر کاری کردند که کی‌روش برود. پیش از این هم گفته بودم کی‌روش غیر از مسائل فنی‌اش و اینکه ممکن بود شش ماه هم پول نگیرد،  کسی بود که در تحریم‌ها، بیانیه می‌داد و این کار برای یک آدم اروپایی که مقابل تحریم‌ها علیه ایران موضع می‌گرفت جای تقدیر داشت و متأسفانه کسانی بودند که در فدراسیون دوست دارند دخالت کنند و مدیر بگذارند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا همین نفرات هم اسکوچیچ را برای تیم ملی انتخاب کردند، خاطرنشان کرد: نه، این‌طور نیست. به این موضوع اعتقاد ندارم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون در پاسخ به این پرسش که چرا علی‌نژاد در جلسات با قلعه‌نویی شرکت می‌کرد، ولی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون این کار را نمی‌کردند، تصریح کرد: این سؤال را بهتر است از ایشان بپرسید، نه از من. 

وی درباره برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال تصریح کرد: دولت باید اجازه بدهد این انتخابات درست برگزار شود. الان از زمان جنگ که بدتر نیست که مردم خودشان انتخابات را برگزار کردند. دولت باید به مردم اعتماد کند و اداره تمام فدراسیون‌ها را بر عهده اهلش و مردم بگذارد و خودش معضلات اساسی را حل کند. من معتقدم دولت باید از اقتصاد و ورزش بیرون بیاید و اداره کار را برعهده مردم بگذارد. الان عراق را چه کسی حفظ کرد؟ مردم عراق و حشدالشعبی. خواهش من این است که بگذارند برای فدراسیون مجمع آن تصمیم بگیرد.

اسلامیان در مورد اینکه آیا در انتخابات هیئت رئیسه شرکت می‌کند یا خیر، خاطرنشان کرد: این موضوع عصر امروز مشخص می‌شود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا بازنشسته است، عنوان کرد: در اساسنامه در مورد بازنشستگی فقط پیرامون منع حضور افراد بالای 65 سال آمده است./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار