• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

۱۶۶۷ نفر در تهران تایید صلاحیت شدند

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات از تأیید صلاحیت هزار و ۶۶۷ کاندیدای مجلس توسط شورای نگهبان در استان تهران خبر داد.

۱۶۶۷ نفر در تهران تایید صلاحیت شدند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، شکرالله حسن بیگی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به در مورد آخرین وضعیت تأیید صلاحیت‌ها اظهار داشت: براساس آخرین آمار تاکنون برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در مجموع صلاحیت یک هزار و 667 نفر توسط شورای نگهبان در این استان تأیید صلاحیت شده‌اند، همچنین  2103 نفر رد صلاحیت شده و 108 نفر انصراف دادند.

وی با بیان اینکه تبلیغات کاندیدای مجلس از 24 بهمن‌ماه به‌مدت یک هفته آغاز می‌شود افزود: نامزدهای انتخابات مجلس برای 39 کرسی در استان تهران با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد 30 کرسی برای نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، 5 کرسی برای سایر حوزه‌های انتخابیه استان و 4 کرسی به نماینده اقلیت‌های دینی اختصاص دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: برای انتخابات خبرگان رهبری نیز 16 کرسی از 88 کرسی خبرگان مربوط به استان تهران است که 3 کرسی خالی است از این‌رو نخستین میان دوره‌ای خبرگان رهبری برگزار می‌شود که برای این انتخابات 16 نامزد تأیید صلاحیت شدند و تبلیغات آنها به‌مدت دو هفته است که از 17 بهمن‌ماه تبلیغات نامزدهای خبرگان رهبری آغاز شده است.

حسن بیگی در مورد تعداد صندوق‌های اخذ رای گفت: 6659 صندوق اخذ رأی در استان تهران داریم که با توجه به برگزاری دو انتخابات این تعداد دو برابر می‌شود به عبارت دیگر 13318 صندوق اخذ رای در استان پیش‌بینی شده است.

وی همچنین تصریح کرد: در مجموع 180 هزار نفر در دوم اسفندماه با ستاد انتخابات استان تهران در قالب عوامل اجرایی، نمایندگان فرماندار، نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی با ستاد انتخابات استان تهران همکاری دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: برای برگزاری انتخابات در استان تهران آمادگی کامل داریم، اقلام انتخاباتی توزیع شده و کلاس‌های آموزشی نمایندگان فرماندار، بازرسین و عوامل اجرایی، کاربران دستگاه‌های احراز هویت شروع شده و ادامه داد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار