• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از تازه‌ترین خبرهای پرسپولیس؛ شکایت از کانال‌های مجازی در مراحل پایانی

رسن روز دربی پول گرفت، اسپانسر قبلی مشکل‌ساز می‌شود؟

با اینکه نوک پیکان انتقادات در پرسپولیس به سمت هیات‌مدیره باشگاه قرار دارد و بازیکنان هم طی این روزها افشای لیست قراردادها را کار هیات‌مدیره می‌دانند، اما آنها همچنان سکوت را در مسیر کار خود پیشه کرده و قصد ندارند با ارائه توضیحاتی از خود و عملکردشان دفاع کنند.

رسن روز دربی پول گرفت، اسپانسر قبلی مشکل‌ساز می‌شود؟

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، پرسپولیسی‌ها بعد از دربی 92 که همراه شد با دریافت بخشی از طلب‌هایشان از باشگاه، این روزها در سکوت و آرامش مشغول آماده‌سازی خود برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و مصاف با تیم قدرتمند الدحیل هستند. هرچند آرامش پرسپولیسی‌ها بیشتر از اینکه واقعی به نظر برسد، شبیه آرامش قبل از توفان است و این امکان وجود دارد که بر سر برخی مسائل جاری، باز هم پرسپولیس یحیی وارد بحران شود. برخی اخبار باشگاه را پیگیری کردیم که گزارش آن را در زیر می‌خوانید.

  سرخ‌ها پیگیر شکایت از فضای مجازی

چندی پیش بود که هیات‌مدیره پرسپولیس در یک جلسه غیررسمی و در یک رستوران، به این نتیجه رسیدند که برای کنترل اوضاع برخی افراد را که در فضای مجازی به باشگاه هجمه وارد می‌کنند و حاشیه‌ساز شده‌اند، با شکایت پای میز محاکمه بکشانند. حالا از باشگاه خبر می‌رسد که پیگیری‌های هیات‌مدیره پرسپولیس جواب داده و دیروز به وکلای باشگاه اعلام شده که شکایت از فضای مجازی به مرحله تعیین شعبه رسیده و به احتمال زیاد به‌زودی باید شاهد برخورد با برخی صفحات مجازی باشیم. به نظر می‌آید فشار کانال‌های هواداری به هیات‌مدیره و انتقادات بیش از حد، باعث این تصمیم شده است.

  رسن روز دربی پول گرفته است

موضوع طلب بشار رسن از پرسپولیس هم دیگر به یکی از موارد عجیب تبدیل شده است. او که از قبل تعطیلات نیم‌فصل از باشگاه خواسته بود فکری برای پرداخت طلبش بکنند، باز هم بدون دریافت پول به ایران برگشت و با وعده باشگاه کنار آمد تا بتواند بخشی از مبلغ قراردادش را که از فصل قبل هم بوده، دریافت کند. قرار براین بود پولی را که باشگاه بلژیکی برای رضایتنامه بیرانوند پرداخت می‌کند، به این بازیکن عراقی پرداخت کنند و حالا خبر می‌رسد که این مبلغ روز قبل از دیدار با استقلال به باشگاه رسیده و آنها این پول را در روز دربی به حساب رسن واریز کرده‌اند. البته رسن دیروز در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که از صحبت درخصوص طلبش خسته شده و همه‌چیز را به مدیربرنامه‌هایش واگذار کرده که این حرف‌ها با ادعای باشگاه همخوانی ندارد.

  هیات‌مدیره به قطر نمی‌رود

پرسپولیسی‌ها شب گذشته تهران را به مقصد دوحه ترک کردند تا برای بازی هفته اول لیگ قهرمانان مقابل الدحیل آماده شوند. اما در این سفر هیچ‌یک از اعضای هیات‌مدیره تیم را همراهی نمی‌کنند.  به نظر می‌آید افشای رقم قرارداد و دریافتی بازیکنان در روز قبل دربی عامل این تصمیم باشد، چراکه بازیکنان معتقدند این لیست از سوی اعضای هیات‌مدیره رسانه‌ای شده است و در این شرایط حضور یکی از اعضای هیات‌مدیره می‌توانست حاشیه‌هایی برای تیم ایجاد کند.  البته ظاهرا قرار است در سفر به امارات برای هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا، یکی از نفرات هیات‌مدیره حضور داشته باشد که فعلا مشخص نیست چه کسی خواهد بود.

  کادرفنی هم پول گرفت

یحیی گل‌محمدی و دستیارانش به خاطر شرایط خاص تیم از لحاظ مالی و همچنین بار مالی سنگینی که دریافت رضایتنامه به دوش باشگاه گذاشته بود تا دیروز هیچ مبلغی بابت قراردادشان دریافت نکرده بودند. اما با توجه به اسپانسر جدید باشگاه و شارژ مالی، دیروز یک‌سوم مبلغ قرارداد نیم‌فصل دوم لیگ برتر به حساب آنها واریز شد.  با این شرایط انصاری‌فرد که به خاطر مسائل مالی که طی هفته‌های گذشته گریبانش را گرفته بود، حالا نفس راحتی می‌کشد و امیدوار است که تیمش در بازی‌های حساس آینده نتایج خوبی کسب کند.

  ایرانسل مشکل‌ساز می‌شود؟

روز قبل دربی از پیراهن پرسپولیسی‌ها برای دربی 92 رونمایی شد. اما در این رونمایی، نام یک بانک به جای ایرانسل روی پیراهن سرخ‌ها حک شده بود و لوگوی این اپراتور به صورت ریز‌تر در گوشه‌ای از پیراهن قرار داشت. این موضوع باعث شد ایرانسلی‌ها جسته و گریخته به این اقدام باشگاه معترض شوند و این کار را خلاف قرارداد موجود بین طرفین بدانند. شنیده می‌شود که هنوز باشگاه پرسپولیس با اسپانسر اول خود نشستی برگزار نکرده و توافقی صورت نگرفته است، اما پرسپولیسی‌ها بر این باورند که به‌زودی به توافقی خواهند رسید و مشکلی از سوی این اپراتور تلفن همراه آنها را تهدید نمی‌کند. البته رسم بر این است که برای تغییرات در یک قرارداد دوجانبه، پیش از انجام توافق صورت بگیرد که البته در پرسپولیس موضوع طور دیگری است.

  سکوت هیات‌مدیره ادامه دارد

با اینکه نوک پیکان انتقادات در پرسپولیس به سمت هیات‌مدیره باشگاه قرار دارد و بازیکنان هم طی این روزها افشای لیست قراردادها را کار هیات‌مدیره می‌دانند، اما آنها همچنان سکوت را در مسیر کار خود پیشه کرده و قصد ندارند با ارائه توضیحاتی از خود و عملکردشان دفاع کنند. دیروز با برخی اعضای هیات‌مدیره تماس گرفتیم تا آنها درخصوص حاشیه‌های موجود پاسخگو باشند که البته آنها از این کار سر باز زدند و اعلام کردند که محمدحسن انصاری‌فرد سخنگوی باشگاه است و اگر لازم باشد، درخصوص این موارد صحبت می‌کند.

* نویسنده: آرش محمدی،  روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار