• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سازمان ملل:

ائتلاف بین المللی عامل مرگ ۱۴۲ کودک عراقی است

دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارشی به شورای امنیت با محکوم کردن و برشمردن تخلفات ناخوشایند همه طرف های درگیر در عراق علیه کودکان اعلام کرد که ائتلاف بین المللی عامل کشته شدن ۱۴۲ کودک عراقی بوده است.

ائتلاف بین المللی عامل مرگ ۱۴۲ کودک عراقی است

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،  به نقل از شبکه "السومریه نیوز"، در گزارش دبیرکل سازمان ملل متحد به شورای امنیت، گروه تروریستی "داعش"، نیروهای امنیتی و پیشمرگه ها، نیروهای دفاع ملی کردستان، نیروهای "ایزدی" و ائتلاف بین المللی به عنوان نیروهای مرتکب تخلفات علیه کودکان در عراق معرفی شده اند.

این گزارش دوره زمانی اول ژوئیه ۲۰۱۵ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۹ را پوشش می دهد.

در این گزارش آمده است که بیش از ۲۱۱۴ کودک عراقی در معرض تخلفات جدی و تایید شده بودند، از جمله کودکانی که در معرض قتل، ضرب و شتم و تجاوز قرار گرفتند.

گزارش ادامه می دهد که این ارقام جزیی هستند و فقط اعدادی را که گزارش شده، تأیید می کند و ممکن است اعداد واقعی بسیار بیشتر باشد، به ویژه که شرایطی مانند مرگ یا بی آبرویی مانع از گزارش تخلفات شود.

نیروهای آمریکایی و دیگر کشورهای غربی که به بهانه مبارزه با تروریسم وارد خاک عراق شده اند، بارها با بمباران مناطق غیر نظامی و حمله به خودروهای شهروندان عراقی موجب مرگ آنها شده اند ./ ایرنا

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار