• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دکتر ولایتی در دیدار نماینده سازمان ملل متحد:

با خروج آمریکا از افغانستان، روند صلح و ثبات در این کشور تسریع خواهد شد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان گفت: با خروج آمریکا از افغانستان، روند صلح و ثبات در این کشور تسریع خواهد شد.

با خروج آمریکا از افغانستان، روند صلح و ثبات در این کشور تسریع خواهد شد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «یاماماتو» ظهر امروز در دیدار دکتر علی‌اکبر ولایتی از فعالیت‌ها و حمایت‌های کشورمان از مردم و دولت افغانستان و نقش مثبت جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات آن کشور قدردانی و تشکر کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در این دیدار با اشاره به برگزاری انتخابات افغانستان بر ضرورت اتحاد تمامی گروه‌ها و دولت و ملت افغانستان تأکید و ابراز امیدواری کرد دولت جدید افغانستان هر چه زودتر فعالیت‌های خود را آغاز کند.

ولایتی افزود: ایران همواره از افغانستان و ایجاد صلح و ثبات در این کشور حمایت کرده و بی‌تردید اقدامات مرتبط با این مهم باید با هدایت دولت و خواست مردم این کشور به انجام برسد، هر چند که با توجه به اقدامات توطئه‌آمیز آمریکایی‌ها برای این کشور و منطقه، ضرورت ایفای نقش مؤثرتر سازمان ملل ضروری به نظر می‌رسد.

وی تصریح کرد: بدون دخالت کشورهای متجاوز و به‌خصوص آمریکایی‌ها، روند صلح و ثبات در این کشور تسریع خواهد شد و اگر آمریکایی‌ها از افغانستان خارج شوند، مردم با فرهنگ و دارای بلوغ سیاسی این کشور بدون دخالت آنان خواهند توانست سرنوشت خود را تعیین کنند و مشکل اصلی افغانستان وجود کشورهای متجاوزی مانند آمریکاست.

یاماماتو هم در این دیدار با توجه به نقش مؤثر کشورمان در منطقه، حضور بیشتر جمهوری اسلامی ایران در روند مذاکرات صلح افغانستان و همکاری با سازمان ملل متحد را خواستار شد.

در ادامه این دیدار تحولات افغانستان و زمینه‌های همکاری‌ها برای حل مشکلات موجود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار