• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

بانک کشاورزی: اهدای اقلام و هدایا در جلسات مجمع امری متدوال است

بانک کشاورزی در پی اظهارات احمد توکلی مبنی بر اهدای برخی اقلام و هدایا به شرکت‌کنندگان مجمع عمومی این بانک جوابیه‌ای صادر کرد.

بانک کشاورزی: اهدای اقلام و هدایا در جلسات مجمع امری متدوال است

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در پی اظهارات احمد توکلی رئیس دیده‌بان شفافیت و عدلت مبنی بر «اهدای برخی اقلام و هدایا به شرکت‌کنندگان مجمع عمومی این بانک» بانک کشاورزی جوابیه‌ای صادر کرد.

متن این جوابیه به شرح ذیل است:

با سلام و احترام؛

در پاسخ به مطلب منتشره مبنی بر اظهارنظر جناب آقای دکتر احمد توکلی در خصوص اقلام اهدایی به شرکت‌کنندگان مجمع عمومی بانک، موارد ذیل را برای آگاهی هموطنان عزیز به استحضار می‌رساند؛ خواهشمند است دستور فرمایید مطابق قانون نسبت به درج این پاسخ اقدام فرمایند.

1- اهدای برخی اقلام و هدایا در جلسات مجمع عمومی سالانه بانک با انگیزه قدردانی از زحمات شرکت‌کنندگان و حمایت از پشتیبانی آنها از اقدامات به عمل آمده برای تقویت بانک، امری متداول و مرسوم بوده و در سال‌های گذشته مسبوق به سابقه بوده است. انجام این کار به صورت علنی و با پیشنهاد هیأت هماهنگ‌کننده برگزاری مجمع و بدون هر گونه پنهان‌کاری و با صدور اسناد متداول و از سرفصل بودجه خاص این امر صورت گرفته است. 

2- حسابرس کل محترم دیوان محاسبات در خصوص این موضوع اواخر آبان از بانک توضیح خواسته و خواهان اقدامات اصلاحی شده است. بانک پاسخ اولیه‌ای به نامه ایشان داده و موضوع در حال رسیدگی است. چنانچه جمع‌بندی نهایی بر این قرار گیرد که وجه هدایای توزیع شده اعاده شود، این کار انجام خواهد شد و مدیران بانک آمادگی دارند ضمن پذیرش مسؤولیت، از محل منابع شخصی برای هدایای مذکور را تأمین کنند و بر این اساس نیازی به این نیست که دریافت‌کنندگان هدایا که هیچ‌گاه مطالبه یا چشم‌داشت و یا حتی اطلاع قبلی از اقدام بانک نداشته‌اند مورد هتک حرمت قرار گیرند.

3- علاوه بر اقدامات آقای دکتر دژپسند وزیر محترم وزیر اقتصاد و دارایی در همه ادوار وزرای محترم شرکت‌کننده، شامل آقای مهندس حجتی وزیر محترم وقت جهاد کشاورزی و همچنین آقایان دکتر کرباسیان و دکتر طیب‌نیا وزرای سابق امور اقتصادی و دارایی هم بزرگوارانه از دریافت هدایای داده شده امتناع کردند. 

4- برخلاف تصور القا شده در نامه جناب آقای توکلی و سایر مطالب درج شده در سایر رسانه‌ها پیرامون این موضوع، مدیران بانک کشاورزی به ویژه در سال‌های 1397 و 1398 اقدامات مؤثری در زمینه کاهش هزینه‌های غیرضرور و از جمله محدود کردن خرید هدایا، پرهیز از انتشار سررسید و کاهش معنی‌دار هزینه‌های تبلیغاتی انجام داده و در آینده هم این روند را ادامه خواهیم داد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha