• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

بیمارستان فوق تخصصی عین الاسد هم جوابگوی تلفات نبود!

هر چند که ترامپ همچنان به دنبال تکذیب و یا تقلیل تلفات و اتفاقاتی که برای سربازان آامریکایی در پایگاه عین‌الاسد رخ داده است، اما اظهارنظرهای دیگر مقام‌ها و افرادی که در این حوزه اطلاعاتی دارند عرصه را برای رئیس جمهور آمریکا تتنگ کرده است.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، پاسخ ترامپ به اخبار مجروحان سربازان آمریکایی در پی حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد در چند روز گذشته، واکنش‌های فراوانی داشت.

روز گذشته یکی از پرستاران آمریکایی که چندین سال در پایگاه عین‌الاسد خدمت می‌کرد، در توئیتی خطاب به ترامپ نوشت: «هیچ کس به خاطر سردرد به درمانگاه لاند استول در آلمان فرستاده نمی شود. اگر شما از عراق به آلمان منتقل می شوید به خاطر چیزی است که در عراق قابل درمان نبوده است.»

جست‌وجو در اخبار و گزارش‌های مربوط به این پایگاه نظامی آمریکا اما اطلاعات بیشتری هم در اختیار می‌گذارد. سرلشکر رونالد سیلورمن، یکی از فرماندهان سابق آمریکایی حدود 10 سال قبل در مصاحبه با سایت خبری www.stripes.com درباره بیمارستان تازه افتتاح شده در پایگاه عین‌الاسد می‌گوید: «اساساً ، اگر به اینجا بیایید و زنده باشید، زنده خواهید ماند و اگر به اینجا برسید ، ما شما را نجات می دهیم. تأسیس بیمارستان در استان الانبار به این معنی است که نیروهای زخمی نیازی به اعزام به مراکز سطح سوم در بغداد یا کشورهای دیگر را ندارند و از کاهش زمان حمل و نقل برای ادامه حیات در جنگ استفاده می کنند. از پایگاه عین‌الاسد، بیمارانی که به درمان اضافی یا طولانی مدت نیاز دارند، به آلمان یا ایالات متحده آمریکا منتقل می شوند»