• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بازنشسته‌هایی که «ول کن» صندلی‌ها نیستند!

این قسمت؛ حیدر بهاروند

از آنجا که بهاروند بازنشسته است، نمی‌تواند در هیچ‌کدام از پست‌های مهم فدراسیون حضور داشته باشد، اما گویا نمی‌خواهد این فرصت را از دست دهد.

این قسمت؛ حیدر بهاروند

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، یکی از تکراری‌ترین اتفاقات در ورزش، انتقاد از مدیرانی است که طبق قانون باید به خاطر بازنشسته بودن کنار بروند، اما یا با استفاده از بند و تبصره‌ها و البته لابی‌های مختلف ماندگار می‌شوند یا اینکه به‌طور صوری کنار می‌روند و با سمت‌های دیگری مشغول می‌مانند. تعدادشان هم متاسفانه یکی دو تا نیست. ظاهرا به لیست بلندبالای این مدیران بازنشسته و عاشق خدمت باید نام حیدر بهاروند را هم اضافه کرد. کسی که بعد از کناره‌گیری تاج (که خودش هم مقاومت زیادی برای حفظ صندلی داشت و درنهایت به بهانه مشکل قلبی کنار رفت) به‌عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال انتخاب شد، آن هم درحالی که خودش هم بازنشسته است!

می‌گویند بهاروند برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال برنامه دارد، آن هم درحالی که به خاطر بازنشسته بودن نمی‌تواند ثبت‌نام کند، اما تجربه نشان داده برخی اگر بخواهند می‌توانند. تسنیم در این خصوص نوشت: «یکی از اتفاقات عجیب و جنجالی این روزها، انتخابات هیات‌فوتبال استان گلستان بود که با حضور حیدر بهاروند برگزار شد. حاشیه‌هایی که شاید چندان جدید نباشد و پیش از این درخصوص هیات‌فوتبال استان تهران و گیلان نیز به شکل‌های دیگری رقم خورده است. با این حال این‌بار اعتراض رسمی جواد عزیزی، یکی از اعضای مجمع هیات‌فوتبال گلستان به شیوه برگزاری انتخابات، مسائلی را رسانه‌ای کرده است.

عزیزی در این‌باره مدعی شده بود حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال و عبدالکاظم طالقانی، مسئول امور استان‌های فدراسیون با آیین‌نامه من‌درآوردی باعث حذف سه کاندیدای هیات‌فوتبال استان گلستان شدند تا قاسم کوهستانی بدون رقیب و به‌عنوان تنها کاندیدا بار دیگر رئیس هیات‌فوتبال استان گلستان شود. این عضو مجمع هیات‌فوتبال استان گلستان در صحبت‌های خود ادعای دیگری هم مطرح و اعلام کرد تمام این کارها از سوی بهاروند و طالقانی برای انتخابات فدراسیون فوتبال و زدوبند برای انتخاب رئیس این فدراسیون است.

این اتفاقات در شرایطی رقم می‌خورد که از گوشه و کنار شنیده شده برخی اطرافیان بهاروند سعی می‌کنند با تلاش‌های گسترده مجوز حضور او را در انتخابات فدراسیون بگیرند. از آنجا که بهاروند بازنشسته است، نمی‌تواند در هیچ‌کدام از پست‌های مهم فدراسیون حضور داشته باشد، اما گویا نمی‌خواهد این فرصت را از دست دهد.

او حتی تلویحا از حضورش در فدراسیون خبر داده و در برنامه فوتبال برتر که دوشنبه‌شب پخش شد، خطاب به مجری برنامه به‌عنوان یکی از رسانه‌های گروهی گفت: «ما هستیم، باید ببینیم کجای انتخابات خواهیم بود.» حتی بحث بازنشستگی بهاروند نیز در این برنامه مطرح می‌شود، اما سرپرست بازنشسته فدراسیون فوتبال تاکید می‌کند، «اگر شما بگذارید ما هستیم.»

با وجود اینکه سرپرست فعلی فدراسیون قرار نیست برخی قوانین را پیش از انتخابات رعایت کند و حواشی‌ای مانند هیات‌فوتبال استان گلستان هم در میان است، باید امیدوار به این بود که حداقل نهادهای نظارتی درخصوص بازنشسته‌ها جدی‌تر عمل کنند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار