• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
شکوری در گفت‌وگو با «فرهیختگان»: ضرر و زیان پذیرش تصمیم AFC بیشتر بود

انصراف نداده‌ایم، فقط حق‌مان را خواسته‌ایم

سرپرست دبیرکلی فدراسیون گفت: ما از اول هم از لیگ قهرمانان آسیا انصراف ندادیم. در نامه اول هم گفتیم می‌خواهیم طبق قانون در زمین خودمان بازی کنیم.

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فدراسیون فوتبال و نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در نامه‌ای کتبی به مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کردند که حاضر به میزبانی از رقبا در کشور ثالث نیستند ولی در برخی رسانه‌ها این واکنش به‌عنوان انصراف رسمی ایران از حضور در لیگ قهرمانان قلمداد شد. سرپرست دبیرکلی فدراسیون اما تاکید کرده ایران نه در نامه اول و در نامه دوم بحث انصراف را مطرح نکرده و تنها دنبال احقاق حق است. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با ابراهیم شکوری را بخوانید.

به‌نظر می‌رسد پاسخ نامه تیم‌های ایرانی به کنفدراسیون فوتبال آسیا مجهول باشد؟

تصمیمی که باشگاه‌ها گرفتند این است که طبق حقی که داریم در کشور خودمان میزبان باشیم. تصمیم همین است و نمی‌دانم کجای آن مجهول است. اتفاقا این پاسخ خیلی هم شفاف است. چرا ما باید این تصمیم اخیر کنفدراسیون فوتبال آسیا را قبول کنیم؟ ایران یک کشور امن است. دلیلی ندارد 3 بازی خارج و 3بازی داخل انجام دهیم. ما طبق قوانین می‌خواهیم از حق‌مان دفاع کنیم.

الان باید دوباره منتظر پاسخ کنفدراسیون فوتبال آسیا ماند؟

خیر، ما جواب‌مان را دادیم و اعلام کردیم طبق حقی که داریم می‌خواهیم در کشور خودمان بازی کنیم. دیگر شفاف‌تر از این نمی‌شود کار کرد که همان لحظه ایمیل AFC و پاسخ باشگاه‌ها را رسانه‌ای می‌کنیم.

پس این اسمش انصراف نیست؟

ما از اول هم انصراف ندادیم. در نامه اول هم گفتیم می‌خواهیم طبق قانون در زمین خودمان بازی کنیم.

از این تصمیم دفاع می‌کنید؟

فکر می‌کنم هر 4 باشگاه به همراه فدراسیون، وزارت و کمیته و البته رسانه‌ها و مردم متفق‌القول هستند که همین‌گونه از حق‌مان دفاع کنیم. حقی که اگر الان آن را نگیریم، برای تیم ملی ما این بحث پیش آمده و فردا به سایر رشته‌های دیگر نیز تعمیم داده می‌شود. طی 6 ماه گذشته رقابت‌های مختلفی را در سطح قاره میزبانی کردیم که براساس آن خود دبیرکل کنفدراسیون 4 یا 5 بار بابت این میزبانی‌ها از ما تقدیر کرد.

پس عواقب را در نظر گرفتید؟

قطعا. خداراشکر مدیران ما خودشان به قوانین مسلط هستند ضمن اینکه در جلساتی که برگزار کردیم نفرات حقوقی هم حضور داشتند و کاملا به قضیه اشراف داشتیم. مطمئن باشید اگر بخواهیم برای بازی به کشور ثالث برویم، ضرر و زیان‌هایش از هر لحاظ چه اقتصادی و چه تاثیرگذاری روی سایر رشته‌ها بسیار بیشتر است. از لحاظ فنی نیز در کنار مباحث اقتصادی و فنی، باشگاه‌ها قطعا متضرر خواهند شد.

قصد شکایت به کاس یا فیفا را ندارید؟

این موضوع در مراحل بعدی قرار دارد. باید ببینیم نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در این خصوص چیست. اگر چه پیگیری‌های لازم صورت خواهد گرفت. اینکه اگر شکایتی هم باشد باشگاه‌ها باید شکایت کنند چون این مورد به باشگاه‌ها مربوط شده و قطعا فدراسیون فوتبال هم از باشگاه‌هایش حمایت می‌کند.

* نویسنده: محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار