• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مسعود اقبالی:

از این تهدید، فرصت بسازیم

نگذاریم عزت ملی ما را زیر سوال ببرند

ما باید به این اتفاق به چشم یک فرصت نگاه کنیم و این دوران رکود فوتبالی را با پرورش استعدادها به روزهای اوج آینده تبدیل کنیم.

از این تهدید، فرصت بسازیم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، مسعود اقبالی، مدرس AFC طی یادداشتی در روزنامه «فرهیختگان» نوشت: این روزها کنفدراسیون فوتبال آسیا به تبعیت از مدیران خود که اکثرا بحرینی و عربستانی هستند، تصمیماتی را علیه فوتبال کشورمان اتخاذ می‌کنند که کاملا سیاسی است و آن‌طور که من استنباط می‌کنم اصلا جنبه‌های ورزشی در آن لحاظ نمی‌شود.به واسطه همین تصمیمات سیاسی، ما صاحب کمترین کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم و نفراتی مثل تاج و کفاشیان که در کمیته‌هایی هم حضور دارند، نمی‌توانند در تصمیم‌گیری‌های کلان دخیل باشند و البته این موضوع هم قابل ملاحظه است که این عزیزان مسلط به زبان انگلیسی نیستند و برای اینکه بخواهند رایزنی کنند و مذاکره‌ای داشته باشند باید دست به دامن مترجم‌ها شوند که آن هم نمی‌تواند خروجی مطلوبی داشته باشد و از همه مهم‌تر اینکه ارزش مدیران ما را پایین می‌آورد.

حالا برای فوتبال ما 2 راه‌حل بیشتر باقی نمانده است. اول اینکه سر خم کنیم و بپذیریم که در کشوری ثالث بازی‌هایمان را انجام دهیم و بحث دوم هم این است که جرایم و محرومیت‌ها را به جان بخریم ولی حاضر نشویم که بخواهند عزت ملی ما را زیر سوال ببرند.

من با مورد دوم موافقم و فکر می‌کنم باید این پول هنگفتی را که سال‌هاست در فوتبال خرج می‌شود تا ما بتوانیم در بحث باشگاهی و در عرصه آسیایی صاحب موفقیت شویم، به فوتبال پایه اختصاص دهیم و در این مدت که از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا محروم هستیم، توجه بیشتری به تربیت و شناخت استعدادها داشته باشیم.

اگر قرار باشد در لیگ قهرمانان حاضر نشویم دیگر نیازی به جذب بازیکنان خارجی گران‌قیمت و مربیان خارجی شناخته‌شده نداریم و می‌توانیم با همین مربیانی که از نظر من علم فوتبالی‌شان کاملا به‌روز است، کارمان را ادامه دهیم و از بازیکنان داخلی که بعضا شرایط بهتری هم از مشابه خارجی‌شان دارند، استفاده کنیم تا پس از پایان محرومیت‌های درنظر گرفته‌شده، با فوتبالی پویاتر و قدرتمندتر به عرصه رقابت‌های آسیایی پا بگذاریم.

فراموش نکنیم همین کویت که امروز برای نیامدن به ایران دست به فرافکنی زده است، یکی از قربانیان مشکلات داخلی و ناآرامی کشورش بود که با تصمیم AFC از بازی‌های خانگی محروم شده بود یا کره‌شمالی که من بارها به آنجا سفر کرده‌ام و کل فوتبال آنها بازی تیم‌های داخلی‌شان با یکدیگر است، اما ما باید به این اتفاق به چشم یک فرصت نگاه کنیم و این دوران رکود فوتبالی را با پرورش استعدادها به روزهای اوج آینده تبدیل کنیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار