• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
هومن افاضلی، کارشناس فوتبال:

تغییرات چندباره در کادرفنی، عامل اصلی ناکامی بود

شاید اگر تدابیر فنی بهتری از سال‌ها قبل لحاظ شده و شاید هم اگر کمی خوش‌شانس بودیم، امروز ما به همراه کره‌جنوبی راهی دور بعدی رقابت‌ها می‌شدیم.

تغییرات چندباره در کادرفنی، عامل اصلی ناکامی بود
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، هومن افاضلی،کارشناس فوتبال در خصوص نتایج تیم ملی امید نوشت:

این تیم امید پتانسیل نفراتش نسبت به ادوار قبلی ضعیف‌تر بود و تیم‌های قبلی از لحاظ داشتن مهره، قوی‌تر و بهتر بودند. به‌خوبی به یاد دارم که این تیم حتی از تیمی که به دور اول همین رقابت‌ها با سرمربیگری من به عمان اعزام شده بود هم ضعیف‌تر بود. تازه آن تیم 18 بازیکن اول خود را به خاطر عدم همکاری باشگاه‌ها در اختیار نداشت و ما با تیم دوم راهی این رقابت‌ها شدیم. در آن تیم بازیکنانی مانند کاوه رضایی، علیرضا بیرانوند، امین حاج‌محمدی و... حضور داشتند و اتفاقا ما هم در گروهی که ژاپن، استرالیا و کویت در آن بودند، با 4 امتیاز به خاطر تفاضل گل کمتر از صعود بازماندیم.از سوی دیگر تغییرات گسترده و وسیع در ترکیب کادرفنی تیم ملی امید این ناکامی را به ارمغان آورد.

امیدها در کمتر از یک سال 3 بار در راس هرم فنی خود شاهد تغییر و تحول بوده و همین موضوع باعث شد دید درازمدت در این تیم از بین برود. این درحالی است که تا تیم امید می‌خواست با ایده‌ها و درخواست‌های فنی یک سرمربی و کادرش اخت بگیرد، مجموعه کادر تغییر کرده و دوباره روز از نو، روزی از نو شده و مربیان جدید فرا می‌رسیدند.نکته بعدی اینکه امیدهای ایران با بدشانسی در گروه مرگ رقابت‌ها قرار گرفته و ضمن هم‌گروهی با قهرمان دوره قبل، با تیم‌های مدعی کره‌جنوبی و چین در یک گروه قرار گرفتند و از لحاظ روحی و روانی همین موضوع از قبل از حضور در رقابت‌ها کمی کار را با مشکل مواجه کرد.

مجموعه این عوامل در کنار مباحث مختلف بسیاری، یک‌بار دیگر امیدهای ایران را ناکام گذاشته و شاید اگر تدابیر فنی بهتری از سال‌ها قبل لحاظ شده و شاید هم اگر کمی خوش‌شانس بودیم، امروز ما به همراه کره‌جنوبی راهی دور بعدی رقابت‌ها می‌شدیم.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار