• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سرمربی کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامی

پورزمان: صدرنشینی در رنکینگ به جوانان ما‌ انگیزه می‌دهد

بازیکنی در رنکینگ امتیاز خوبی کسب می‌کند که در مسابقات بیشترین امتیاز، بیشترین برد و کمترین امتیازدهی را داشته باشد و این موضوع باعث می‌شود که درنهایت دانشگاه آزاد اسلامی متنفع شود.

پورزمان: صدرنشینی در رنکینگ به جوانان ما‌ انگیزه می‌دهد
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، دیروز رنکینگ ورزشکاران کاراته سوپرلیگ کشور اعلام شد و دانشگاه آزاد اسلامی که حضوری قدرتمند در این رقابت‌ها داشته، موفق شد هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان، صاحب عنوان برترین تیم و برترین بازیکن در بخش انفرادی شود و همچنین در اوزان مختلف یکی از نفرات اول تا سوم هر وزن را به خود اختصاص داد.تیم بانوان کاراته دانشگاه آزاد اسلامی که حالا بعد از دو سال مجددا به سوپرلیگ کاراته برگشته، موفق شده تا به این جای کار رتبه نخست را به خود اختصاص دهد و یکی از بخت‌های اول قهرمانی در این رقابت‌ها به شمار می‌رود. با توجه به وضعیت خوب این تیم و همچنین عناوین خوب در رنکینگ فدراسیون کاراته با فاطمه پورزمان، سرمربی بانوان کاراته دانشگاه آزاد اسلامی تماس گرفتیم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

در رنکینگ جدید فدراسیون تمامی عناوین را درو کردید و با اقتدار بهترین تیم سوپر لیگ شده‌اید؟

این اتفاق بدون یاری خداوند متعال و تلاش مربیان خوب‌مان و بازیکنان با ‌انگیزه میسر نمی‌شد. ما در فصل جاری تلاش بسیاری کردیم تا بتوانیم در حد نام دانشگاه آزاد اسلامی ظاهر شویم و بازیکنان تلاش زیادی کردند تا بتوانند تیم را در بالای جدول نگه دارند و فکر می‌کنم کسب این عناوین در رنکینگ پاداشی بود برای تلاش مجموعه کاراته بانوان دانشگاه آزاد اسلامی.

این امتیاز بالا در رنکینگ چه کمکی در آینده به شما می‌کند؟

وقتی که یک بازیکن در رنکینگ جایگاه خوبی کسب می‌کند برای ادامه تلاش بیشتری می‌کند تا بتواند این عنوان را حفظ یا ارتقا ببخشد. شما می‌دانید که بازیکنی در رنکینگ امتیاز خوبی کسب می‌کند که در مسابقات بیشترین امتیاز، بیشترین برد و کمترین امتیازدهی را داشته باشد و این موضوع باعث می‌شود که درنهایت دانشگاه آزاد اسلامی متنفع شود.

ادامه رقابت‌های سوپرلیگ کاراته به چه شکل خواهد بود؟

ما در سه مقطع مختلف باید بازی‌های خود را پیگیری کنیم و فکر می‌کنم تکلیف قهرمان این رقابت‌ها سال آینده مشخص خواهد شد. آن‌طور که به ما اعلام کرده‌اند ما باید سه دوره از بازی‌هایمان را 18 بهمن برگزار کنیم و دو مرحله را هم در اسفندماه سپری کنیم. البته برای مسابقات اسفند هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است. درنهایت هم دور آخر بازی‌های برگشت لیگ احتمالا در فروردین ماه سال 99 برگزار می‌شود و سپس قهرمان مسابقات مشخص خواهد شد.

به نظر می‌آید با توجه به شرایط جدول، دانشگاه آزاد اسلامی کار سختی برای قهرمانی در مسابقات نداشته باشد؟

ما با اختلاف زیادی در صدر سوپرلیگ کاراته کشور قرار داریم، اما اینکه بخواهیم از حالا قهرمانی لیگ را پیش‌بینی کنیم کار چندان ساده‌ای نیست ولی با سطح بالایی که بچه‌ها از خود در مسابقات نشان می‌دهند، قهرمانی دور از دسترس نخواهد بود.

در سال جاری در تیم کاراته بانوان از دانشجویان و نفرات جوان استفاده می‌شود یا بدنه تیم را ملی‌پوشان تشکیل می‌دهند؟

من امسال این افتخار را داشته‌ام که به‌عنوان سرمربی در خدمت تیم دانشگاه باشم و در تیم امسال ما تنها دو بازیکن ملی‌پوش حضور دارند و بقیه نفرات ما بازیکنان جوان و دانشجو هستند و این افتخار را دارم که عنوان کنم تیمی ساخته شده که حتی اگر من بالای سر آنها هم نباشم می‌توانند تا چند سال آینده کاراته دانشگاه آزاد اسلامی و حتی تیم ملی را تضمین کند. در همین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون هم اکثرا بازیکنان جوان دانشگاه آزاد اسلامی هستند که توانسته‌اند شایستگی خود را اثبات کنند.

در پایان حرف خاصی باقی مانده؟

من فقط می‌خواهم از مربیان تیم خانم‌ها فرخ‌ناز ارباب، مریم مشیری، فاطمه چالاکی، سمیه هاشمی و فاطمه بغلانی‌پور و همچنین خانم ساجده براتی سرپرست تیم تشکر ویژه‌ای داشته باشم که بدون کمک آنها و پشتیبانی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی این موفقیت‌ها به دست نمی‌آمد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار