• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
اوساگونا گزینه اول یحیی برای نیمکت‌نشینی است!

استوکس، زوج علیپور در خط حمله پرسپولیس؟

اخیرا بحث حضور دوباره آنتونی استوکس، مهاجم سابق تراکتور در فوتبال ایران مطرح و عنوان شد که به پرسپولیس ملحق می‌شود.

استوکس، زوج علیپور در خط حمله پرسپولیس؟
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»،  مسئولان پرسپولیس که در نیم‌فصل اول با خرید مهاجمی مثل جونیور رسما پول خود را دور ریختند و هیچ عایدی هم از این مهاجم بی‌کیفیت برزیلی نداشتند برای نیم‌فصل دوم سراغ اوساگونا، مهاجم نیجریه‌ای سابق ذوب‌آهن رفتند. مهاجمی که بعد از ترک اصفهان به کره‌جنوبی رفت و برای ججو یونایتد بازی کرد و البته آمار جالبی هم به جا نگذاشت و در 11 بازی تنها یک گل برای این تیم به ثمر رساند تا در خروجی را نشانش دهند! این مهاجم نیجریه‌ای که گفته می‌شد به فولاد می‌رود ناگهان سر از پرسپولیس درآورد. با این حال بعید است که او به این سادگی‌ها راهی به ترکیب اصلی قرمزها پیدا کند.اوساگونا که سابقه بازی در تیم‌هایی مثل راجاکازابلانکا، مالینس و وسترولو بلژیک و‌ام صلال قطر را دارد خصوصا در فصل‌های اخیر مهاجم چندان گلزنی از خود نشان نداده با این حال می‌توان پیش‌بینی کرد که بهتر از جونیور است اما احتمالا شانس زیادی برای اینکه زوج علیپور در خط حمله پرسپولیس باشد، ندارد!

 استوکس هم می‌آید؟

اخیرا بحث حضور دوباره آنتونی استوکس، مهاجم سابق تراکتور در فوتبال ایران مطرح و عنوان شد که به پرسپولیس ملحق می‌شود. با قطعی شدن خبر حضور اوساگونا و موضع‌گیری تبریزی‌ها مبنی‌بر اینکه از این بازیکن شکایت کرده‌اند و حضورش در تیم‌های دیگر مشکل‌ساز می‌شود، این شائبه مطرح شد که قرمزها موفق به جذب استوکس نشده‌اند. با این حال پیگیری‌های «فرهیختگان» از منابع نزدیک به باشگاه نشان می‌داد این بازیکن که به لیگ ترکیه رفته بود را نیز باید پرسپولیسی بدانیم. ظاهرا مسئولان پرسپولیس بررسی‌های لازم را انجام داده و به این نتیجه رسیده‌اند که جذب این مهاجم ایرلندی تبعاتی برای باشگاه ندارد. از آنجا که استوکس نشان داده مهاجمی به مراتب گلزن‌تر از اوساگوناست و علیپور نیز همچنان یکی از مدعیان آقای‌گلی به شمار می‌رود از حالا می‌توان گفت که مهاجم نیجریه‌ای باید در تیم یحیی به عنوان بازیکن ذخیره باشد.

 آمار پرسپولیس و یحیی بهتر می‌شود؟

پرسپولیس کالدرون در نیم‌فصل اول با زدن 20 گل در 16 بازی در فاز تهاجمی تیم چندان قدری از خود نشان نداد و بار اصلی گلزنی‌ها دراین تیم بر دوش مهدی ترابی بود که یک مهاجم تمام‌کننده نیست. نکته جالب اینکه اوضاع برای یحیی در شهرخودرو بدتر هم بوده و تیمش در 16 بازی تنها 13 گل به ثمر رساند. حالا باید دید یحیی می‌تواند آمار خودش و پرسپولیس را در نیم‌فصل دوم بهتر کند یا خیر. این اتفاق هم ممکن است رخ دهد اگر حضور استوکس قطعی شود و مانند دوره حضورش در تراکتور بازیکنی بی‌انضباط نباشد و البته علیپور نیز(با توجه به داشتن رقیب) به دوران خوب خود برگردد!

 پول نیست، هست!

نکته جالب درباره اتفاقات اخیر این است که مدیران پرسپولیس بارها تاکید کرده‌اند پولی در بساط ندارند که به طلبکاران خود بدهند. هنوز با برانکو تسویه نشده و حکم فیفا به‌زودی می‌رسد، بازیکنان از فصل قبل و این فصل طلبکارند، بشار رسن طلب زیادی دارد و گفته تا پولش را نگیرد بر نمی‌گردد. در این شرایط جذب گل‌محمدی بار مالی زیادی به همراه داشته و اوساگونا هم طبعا با قراردادی دلاری جذب شده که برای باشگاه کم هزینه نیست و در این شرایط جذب استوکس نیز ابهامات را بیشتر می‌کند. واقعا قرمزها پولی ندارند؟‍!

* نویسنده: مسعود خاموشی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار