• تقویم روزنامه فرهیختگان ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
والیبال چین را در خانه تحقیر کردیم و به المپیک رفتیم

توکیو ۲۰۲۰ ایرانی‌تر شد

تیم ملی والیبال ایران در فینال رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف چین رفت و در 3 ست متوالی به پیروزی رسید و به المپیک راه یافت.

توکیو ۲۰۲۰ ایرانی‌تر شد
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم ملی والیبال ایران در فینال مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو در قاره آسیا که به میزبانی شهر جیانگمن برگزار می‌شود به مصاف چین رفت و در یک بازی راحت با نتیجه 3 بر صفر (۲۵-۱۴، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۴) به پیروزی رسید و به المپیک 2020 توکیو راه یافت. ایگور کولاکوویچ، سرمربی ایران برای شروع این بازی مهم از سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.

موسوی، امتیازآورترین بازیکنسید‌محمد موسوی در این بازی 16 و شهرام محمودی 10 امتیاز برای ایران و چوان جیانگ 13 امتیاز برای چین کسب کردند. تیم ملی ایران در پایان این بازی 37 امتیاز از اسپک، 14 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن‌سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و تیم چین نیز 30 امتیاز از اسپک، 8 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، یک پوئن‌سرویس و 11 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند. کمیته آمار مسابقات والیبال انتخابی المپیک در قاره آسیا، آمار انفرادی بازیکنان حاضر در این تورنمنت را منتشر کرد که در آن، نام بازیکنان ایرانی نیز به چشم می‌خورد. میلاد عبادی‌پور و سعید معروف به‌عنوان بهترین پاسورهای این رقابت‌ها معرفی شدند. عبادی‌پور در بخش بهترین دریافت‌کننده نیز دوم شد. محمد موسوی و علی شفیعی در بخش بهترین مدافعان، دوم و سوم شدند.

تقدیم به روح شهید سلیمانی

فدراسیون والیبال نیز در بیانیه‌ای پس از موفقیت نوشت: «تیم ملی والیبال ایران ضمن ابراز همدردی با مردم عزادار ایران اسلامی به‌دلیل اتفاقات ناگوار چند روزه اخیر از جمله شهادت سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و همراهان جریان مقاومت، اتفاق ناگوار مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان، حادثه ایجاد شده برای هواپیمای اوکراینی، سقوط اتوبوس مسافربری به دره و... کسب سهمیه بازی‌های المپیک 2020 توکیو را تقدیم روح بزرگ سردار شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و جانباختگان حوادث اخیر کرد.

ملی‌پوشان والیبال کشورمان امیدوارند کسب این سهمیه التیامی بر اندوه مردم ایران باشد و روند تلاش چهار ساله برای کسب این سهمیه مهم برای ورزش ایران، در بازی‌های المپیک 2020 توکیو تداوم یابد. تیم‌ملی والیبال ایران در پایان با یادآوری افزایش همبستگی ملی پس از شهادت سردار سلیمانی، ابراز امیدواری کرد که مسئولان و مردم با انجام وظایف محوله، باعث تحول روحی در جامعه و بازگشت نشاط و شادابی شوند و یادآور شد که ملی‌پوشان نیز در آوردگاه بزرگ المپیک تمام تلاش خود را برای افتخار دیگری در ورزش و والیبال ایران به‌کار خواهند گرفت.»

تبریک وزیر ورزش

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش نیز در پیامی این صعود را تبریک گفت: «سپاس خداوند منان را که در فضای آکنده از غم و اندوه شهادت سردار سپهبد سلیمانی و درگذشتگان هواپیمای مسافربری اوکراین، والیبالیست‌های سرافراز کشورمان، فرزندان برومند این سرزمین توانستند با موفقیت در میدان راهیابی به المپیک ٢٠٢٠ توکیو، امیدواری و شور را به ایران عزیز بازگردانند. اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده‌ها و بازماندگان عزیز سانحه هوایی، از بلند‌قامتان والیبال کشورمان که همانند سرباز وطن برای موفقیت در این رویداد بزرگ ورزشی تلاش کردند، قدردانی می‌کنم.»

 * نویسنده : حمید رضا مرادی

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار