• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از اوضاع پر از تغییر و تحول تراکتور تبریز

دستور کار: دادن زمان کافی به الهامی، انتخاب مدیرعامل، خرید مهاجم

اخیرا شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که محمدحسین حسن‌زاده، مدیر بومی تبریز که درحال حاضر مدیرکل اداره سلامت شهرداری تبریز را برعهده دارد، به‌زودی به‌عنوان مدیرعامل تراکتوری‌ها انتخاب خواهد شد.

دستور کار: دادن زمان کافی به الهامی، انتخاب مدیرعامل، خرید مهاجم
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تراکتور بالاخره صاحب سرمربی شد، هرچند بسیاری از هواداران این تیم منتظر بودند یک مربی رزومه‌دار خارجی جانشین دنیزلی شود، اما درنهایت ساکت الهامی سرمربی این تیم شد. اواخر خردادماه امسال بود که مصطفی دنیزلی هدایت تیم فوتبال تراکتور را برعهده گرفت و تا پایان هفته سیزدهم، 18 امتیاز کسب کرد، اما درنهایت تصمیم به جدایی گرفت تا هدایت سرخ‌پوشان تبریزی به احد شیخ‌لاری برسد. شیخ‌لاری که چند روز پیش هدایت ماشین‌سازی را برعهده گرفت، عملکرد موفقی نداشت و تراکتور در حضور او به‌عنوان سرمربی موقت، دو بر صفر به ماشین‌سازی باخت تا ساکت الهامی که دستیار رسول خطیبی بود، سرمربی موقت تراکتور شود. الهامی با سرخ‌پوشان یک بر صفر فولاد را شکست داد، یک بر صفر نفت مسجدسلیمان را برد و سه بر یک مقابل شهرخودرو به پیروزی دست پیدا کرد و درنهایت هم سه بر دو مقابل پیکان به پیروزی دست پیدا کرد تا ابقا شود. هرچند بسیاری از هواداران تراکتور پس از توشاک، لیکنز و دنیزلی به حضور سرمربیان بزرگ در تیم‌شان عادت کرده‌اند، اما شنیده‌های «فرهیختگان» حاکی از آن است که زنوزی فعلا به ساکت الهامی اعتماد دارد و تصمیم گرفته تا اواسط نیم‌فصل دوم به او فرصت دهد.

  شیطنت‌هایی از داخل باشگاه!

تغییر و تحولات در تراکتور البته محدود به سرمربی این تیم نیست، تبریزی‌ها که نتایج خوبی در نیم‌فصل اول کسب کردند و در رتبه سوم جدول جای گرفتند، سرپرست خود را نیز تغییر دادند و ایوب ذوالفقاری دوباره به این تیم بازگشت تا جایگزین احد شیخ‌لاری شود. ذوالفقاری در دوره تونی اولیویرا و امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرپرست تراکتوری‌ها روی نیمکت این تیم نشست و شخصیت محبوبی نزد هواداران محسوب می‌شود. تغییر بعدی اما مربوط به پست مدیرعاملی تراکتوری‌هاست؛ پس از جدایی صادقیان از تراکتور که البته رابطه خوبی با زنوزی داشت ولی اواخر نیم‌فصل نخست با او به مشکل برخورده بود، میرمعصوم سهرابی به‌عنوان سرپرست این تیم منصوب شد. سهرابی پیش از این سابقه مدیرعاملی شهرداری تبریز را داشت و عملکرد مناسبی را به جای گذاشته بود، اما اخیرا شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که محمدحسین حسن‌زاده، مدیر بومی تبریز که درحال حاضر مدیرکل اداره سلامت شهرداری تبریز را برعهده دارد، به‌زودی به‌عنوان مدیرعامل تراکتوری‌ها انتخاب خواهد شد.

در این‌باره با حسن‌زاده تماس گرفتیم که او با تکذیب این اخبار به «فرهیختگان» گفت: «در ابتدا لازم می‌دانم تمام اخبار را تکذیب کنم، پیش‌تر صحبت‌هایی با من شده بود تا در تراکتور به‌عنوان مدیرعامل فعالیت کنم که آن صحبت‌ها غیررسمی بود و هرگز به سمت رسمی شدن نرفت. درحال حاضر نیز اتفاق خاصی رخ نداده و نمی‌دانم چرا دوباره این اخبار منتشر می‌شود.» از او پرسیدیم فکر می‌کند این اخبار را چه کسی به رسانه‌ها داده که گفت: «من حدس می‌زنم این اخبار، شیطنت رسانه‌ای است که از سوی برخی افراد با اهداف خاص دنبال می‌شود.» به حسن‌زاده گفتیم آیا این اخبار از سوی برخی افراد داخل باشگاه به رسانه‌ها داده شده که گفت: «احتمالا همین‌طور است، به هرحال درحال حاضر شرایط برای همکاری فراهم نیست و من ترجیح می‌دهم فعلا با تراکتور همکاری نکنم.»

  به دنبال مهاجم

«تراکتوری‌ها به دنبال یک مهاجم سرشناس هستند تا تیم خود را تقویت کنند»؛ این آخرین خبری است که از باشگاه محبوب تبریزی به گوش می‌رسد. پس از آنکه حضور کریم انصاری‌فر در این تیم منتفی شد و شهریار مغانلو هم اعلام کرد در پیکان ماندگار است، حالا زنوزی به دنبال چند مهاجم دیگر است تا تیمش در غیاب مربی و مدیرعامل آسیب نبیند. فعلا فخرالدینی در پست دفاع راست جذب شده (که مورد انتقاد زیاد هواداران تبریزی قرار گرفته) و مازولا هم ساز جدایی سر داده، آن هم درحالی که کوین فورچونه و یوکیا سوگیتا دو بازیکن دیگر خارجی تراختور هم پیش از این جدا شده بودند.

  اوضاع بر وفق مراد پیشکسوتان

 به هرحال وضعیت تراکتور کماکان پر از تغییر و تحول است، باید دید در ادامه چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. فعلا که روزگار بر وفق پیشکسوتان این تیم تبریزی است و آنها یک به یک درحال پست گرفتن در بخش‌های مختلف هستند.

* نویسنده: محمد آقایی‌فرد، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار