• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گفت‌وگوی «فرهیختگان» با لژیونر فوتسال که از پرواز اوکراین جان سالم به در برد

سرلک: به خاطر سفر مادرم به مشهد بلیتم را کنسل کردم

برای تعطیلات از پاریس به لهستان رفته و از اوکراین عازم ایران شدم. بلیتم را به صورت رفت و برگشت به مقصد اوکراین گرفته بودم، اما به دلیل طولانی شدن سفر و برای همراهی کردن مادرم در سفر مشهد بلیت برگشت به اوکراین را کنسل کردم.

سرلک: به خاطر سفر مادرم به مشهد بلیتم را کنسل کردم
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران باعث فوت بسیاری از هموطنان‌مان شد. این پرواز البته چند مسافر خوش‌شانس هم داشت. یکی از آنها در جاده به خاطر سرعت غیرمجاز متوقف شد و به پرواز نرسید. مسافر دیگری نیز بلیت خود را کنسل کرد که یکی از لژیونرهای فوتسال ایران به شمار می‌رود. پیمان سرلک، بازیکن سابق تیم‌های میثاق تهران و مقاومت قرچک مدتی است که در اروپا بازی می‌کند. او پس از یک فصل حضور در لیگ فرانسه، به انگلیس و باشگاه بیرمنگام رفت و مدتی بعد با درخشش خود به تیم پر قدرت منچستر پیوست و در ادامه نیز با کبه یونایتد نایب‌قهرمان لیگ فوتسال فرانسه قرارداد بست. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با سرلک را در ادامه می‌خوانید.

چه اتفاقی افتاد که بلیت خود را کنسل کردی؟

برای تعطیلات از پاریس به لهستان رفته و از اوکراین عازم ایران شدم. بلیتم را به صورت رفت و برگشت به مقصد اوکراین گرفته بودم، اما به دلیل طولانی شدن سفر و برای همراهی کردن مادرم در سفر مشهد بلیت برگشت به اوکراین را کنسل کردم.

بعد از شنیدن خبر سقوط این هواپیما چه احساسی داشتی؟

بعد از فوت پدرم که دو سال پس از به شهادت رسیدن برادرم اتفاق افتاد این بزرگ‌ترین شوک در زندگی من به شمار می‌رود و خواست خدا بود که در آن پرواز نبودم، شاید این نقطه عطفى براى من و دیگران باشد که قدر لحظه‌لحظه زندگى را بدانیم، باهم مهربان باشیم و به دنبال نام نیک و اثر گذارى مثبت در جامعه باشیم. واقعا زندگى به مویى بند است.

چه شد که از اروپا سر درآوردی؟

در این دو سال با وجود پیشنهادهای مالی بهتر از آسیا ترجیح خودم این بود که در اروپا به دلیل پیشرفت و کیفیت و سطح بالاتر فوتسال بازی کنم.

سطح لیگ فرانسه در مقایسه با لیگ خودمان چگونه است؟

فوتسال اروپا از لحاظ امکانات قابل قیاس با ایران نیست، اما لیگ ایران در سطح فنی حرف‌هایی برای گفتن دارد. فرانسه لیگی قدرتمند و تکنیکی دارد اما لیگ ایران یک لیگ تاکتیک مدار به شمار می‌رود. بازیکن‌های ملی‌پوش اسپانیایی و برزیلی در لیگ فرانسه زیاد هستند و این مهم دلیلی شده که سطح کیفى بالایى داشته باشد.

اوضاع امروز فوتسال ایران را چطور می‌بینی؟

کشورهای آسیایی مثل اندونزی و تایلند در فوتسال سرمایه‌گذاری‌های زیادی می‌کنند و از امکانات خوبی برخوردار هستند، اما الان در ایران امکانات بسیار ضعیف است. به‌طور مثال پس از پایان یافتن اردوی تیم ملی لباس‌ها از بازیکن گرفته می‌شود که این نشان‌دهنده ضعیف بودن امکانات است. فوتسال ایران در حال حاضر وضع خوبی ندارد. در اروپا مسابقات تیم‌ها به صورت زنده از شبکه‌های اینترنتی پخش می‌شود، اما اینجا مردم آن‌طور که باید بیننده مسابقات فوتسال نیستند.

* نویسنده: وحید سلیمانی، روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها