• تقویم روزنامه فرهیختگان ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

قیمت جهانی نفت در پی عملیات تلافی جویانه ایران علیه اهداف آمریکا در عراق، بیش از ۳ دلار افزایش یافت و پیش از کاهش، هر بشکه نفت برنت به ۷۱ دلار و ۷۵ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت افزایش یافت
0.00

  به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به نقل از رویترز، به دنبال حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و افزایش احتمال اختلال در عرضه نفت، قیمت نفت به بالاترین رقم در طی ماه های گذشته رسید.

اما پس از آنکه تحلیلگران گفتند تاسیسات تولید نفت از حملات انتقام جویانه ایران آسیبی ندیده، نگرانی ها در بازار نفت کاهش یافت و موجب افت تعدیل نسبی قیمت ها شد. توئیت های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز حکایت از کاهش سطح تنش بین طرفین بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در دقایق ابتدایی بعد از حمله برق آسای ایران با افزایش بیش از 3 دلاری به 71 دلار و 75 سنت رسید که بالاترین رقم از اواسط ماه سپتامبر تاکنون بود، اما بعدا با اندکی تعدیل و 97 سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 69 دلار و 24 سنت رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که اوایل امروز تا رقم 65 دلار و 85 سنت بالا رفته بود، با اندکی تعدیل و رشد 82 سنتی به 63 دلار و 52 سنت رسید.

حملات موشکی ایران علیه نیروهای آمریکایی مستقر در عراق تقریبا همزمان با مراسم خاک سپاری سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انجام گرفت که در عملیات تروریستی جمعه گذشته ارتش آمریکا در بغداد به شهادت رسید./ تسنیم

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار